رفتن به بالا
  • Tuesday - 12 July 2016 - 09:24
  • کد خبر : ۴۰۹۸۲
82144041-70854783

لینک کوتاه:

حضور 24 طرح از شهرستان بردسیر در هجدهمین دوره جشنواره استانی جوان خوارزمی کرمان

هجدهمین دوره جشنواره استانی جوان خوارزمی با حضور 24 طرح از شهرستان بردسیر در مرکز پژوهش های علمی و آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان برگزار شد. به گزارش هزار نیوز ، جشنواره استانی جوان خوارزمی در 16 گروه علمی برق و اکترونیک، مکاترونیک، مکانیک، عمران و معماری، کامپیوتر، کشاورزی و منابع طبیعی، […]

به گزارش هزار نیوز ؛

هجدهمین دوره جشنواره استانی جوان خوارزمی با حضور 24 طرح از شهرستان بردسیر در مرکز پژوهش های علمی و آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان برگزار شد.

به گزارش هزار نیوز ، جشنواره استانی جوان خوارزمی در 16 گروه علمی برق و اکترونیک، مکاترونیک، مکانیک، عمران و معماری، کامپیوتر، کشاورزی و منابع طبیعی، ریاضی، شیمی، فیزیک و نجوم، علوم زیستی و پزشکی، نانوتکنولوژی، علوم اجتماعی و روان شناسی، علوم دینی و قرآن، پژوهش زبان و ادبیات فارسی و سایر گروه های علمی برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در حاشیه بازدید از مرحله دفاع حضوری بخش دانش آموزی هجدهمین جشنواره استانی جوان خوارزمی گفت: تقویت قدرت خلاقیت و نوآوری دانش آموزان، شناسایی استعداد های دانش آموزان خلاق و نوآور در گروه های علمی مختلف، ترویج و گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش در بین دانش آموزان و یادگیری حل مسئله توسط دانش آموزان در جنبه های مختلف زندگی از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است.

محمد محسن بیگی با اشاره به برگزاری این جشنواره در دو مرحله منطقه ای و استانی، از ارسال 246 طرح به دبیرخانه استانی جشنواره جوان خوارزمی خبر داد و گفت: پس از داوری غیرحضوری از 242 دانش آموز برای دفاع حضوری از 170 طرح ابتکاری خود دعوت شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: ادارات آموزش و پرورش شهربابک با ارسال 28 طرح، بردسیر 24 طرح و ناحیه دو 22 طرح به ترتیب رتبه های اول تا سوم را از نظر تعداد طرح های ارائه شده به دبیر خانه استانی این جشنواره به خود اختصاص داده اند.

وی تصریح کرد: بیشترین طرح های ارائه شده به ترتیب در گروه های علمی زبان و ادبیات فارسی 45 طرح، علوم زیستی و پزشکی 33 طرح و علوم اجتماعی و روان شناسی 32 طرح است.

 

محسن بیگی بیان کرد: نتایج این جشنواره یک هفته بعد اعلام خواهد شد و طرح های برگزیده جشنواره به دبیرخانه کشوری جشنواره جوان خوارزمی ارسال می شوند.

 

وی گفت: استان کرمان، رتبه سوم کشوری هفدهمین جشنواره جوان خوارزمی را در تابستان 94 بعد از استان های تهران و فارس کسب کرده بود.

انتهای متن/ه

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه