رفتن به بالا
  • Sunday - 10 July 2016 - 11:24
  • کد خبر : ۴۰۷۹۵
13920120093040533357074

لینک کوتاه:

خصوصی‌سازی قطره‌چکانی در ۱۱۳ روز

تنها ۱۰۶۶میلیارد تومان سهم دولتی در ۱۱۳ روز ابتدای امسال توسط سازمان خصوصی سازی فروخته شده است.                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزار نیوز؛نگاهی به […]

به گزارش هزار نیوز ؛

تنها ۱۰۶۶میلیارد تومان سهم دولتی در ۱۱۳ روز ابتدای امسال توسط سازمان خصوصی سازی فروخته شده است.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛نگاهی به عملکرد سازمان خصوصی سازی در 113 روز ابتدایی آخرین سال واگذاریها حکایت از فروش تنها یک هزار و 66 میلیارد ریال سهم دولتی دارد که از این میزان 175 میلیارد تومان در بورس، 6 میلیارد تومان در فرابورس و 884میلیارد تومان از طریق مزایده به فروش رسیده است.
همچنین از یک هزار و 66 میلیارد ریال سهم دولتی واگذار شده از ابتدای امسال تاکنون، یک هزار و 38میلیارد تومان به صورت بلوکی، 21 میلیارد تومان به صورت تدریجی و 7 میلیارد تومان به صورت ترجیحی واگذار شده که 171 میلیارد تومان آن مربوط به شرکتهای گروه یک ماده دو قانون اصل 44 و 895 میلیارد تومان مربوط به شرکتهای گروه دو ماده 2 این قانون بوده است.
بر اساس این گزارش؛ واگذاری شرکتهای دولتی در سالجاری در حالی به کندی پیش می رود که سال 93، سال پایانی اجرای سیاست خصوصی‌سازی در کشور بود که بدلیل عدم پایان واگذاریها، با تائید مجلس واگذاری سهام دولتی برای سال 94 و پس از آن سال 95 تمدید شد.
همچنین در حالی که برخی کارشناسان دولت یازدهم را به بی میلی و بی رغبتی نبست به اجرای سیاست خصوصی سازی متهم می کنند باید منتظر ماند و دید آیا روند عرضه های سازمان خصوصی سازی در سال پایانی واگذاریها شتاب بیشتری خواهد گرفت یا نه؟!
انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه