رفتن به بالا
  • Sunday - 10 July 2016 - 12:34
  • کد خبر : ۴۰۸۶۷
139504192023416438099554

لینک کوتاه:
عضو گروه مهندسین برجسته فرهنگستان علوم:

خیرین برای توسعه علم و فناوری وقف کنند

عضو گروه مهندسین برجسته فرهنگستان علوم گفت: برای توسعه عرصه­‌های علمی باید از جایزه مصطفی(ص) حمایت کرد زیرا برای اینکه این جایزه در جهان اسلام باقی بماند،نیاز به موقوفات و بخشش افراد واقف و خیر است، بنابراین خیرین برای توسعه علم و فناوری وقف کنند.                     […]

به گزارش هزار نیوز ؛

عضو گروه مهندسین برجسته فرهنگستان علوم گفت: برای توسعه عرصه­‌های علمی باید از جایزه مصطفی(ص) حمایت کرد زیرا برای اینکه این جایزه در جهان اسلام باقی بماند،نیاز به موقوفات و بخشش افراد واقف و خیر است، بنابراین خیرین برای توسعه علم و فناوری وقف کنند.

                                                       اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛عباس موسوی ره­پیما ضمن اشاره به اینکه امروز در جامعه نیاز به توسعه علم و فناوری احساس می­‌شود، اظهار داشت: بر همین اساس اقدام به احداث دانشکده فنی مهندسی یک هزار نفری فومن کردم و این دانشکده هم اکنون وقف دانشکده فنی دانشگاه تهران است.

موسوی ره­پیما با تاکید بر اینکه خیرین علاقه دارند موقوفاتی داشته باشند که در راه صحیح توسعه علم و فناوری مورد استفاده قرار بگیرد، افزود: برای گسترش این نوع از وقف، باید اعتمادسازی صورت پذیرد.

وی ادامه داد: برای توسعه عرصه‌­های علمی باید از جایزه مصطفی(ص) حمایت کرد و موقوفات و بخشش افراد واقف و خیر باید برای جایزه افزایش یابد.

موسوی ره پیما ضمن بیان اینکه باید برای خیرین اعتماد ایجاد کرد تا موقوفاتشان را در جهت دستیابی به اهداف بزرگ علمی بکار بگیرند، تصریح کرد: مسلماً جایزه­‌های مختلف علمی که در دنیا وجود دارد، دارای مشوق­‌های بزرگ هستند تا بتوانند به اهداف تعیین شده خود برسند.

این واقف دانشکده فنی فومن گفت: چون هدف جایزه مصطفی(ص) توسعه علم و فناوری است باید تلاش شود تا خیرین و واقفین برای حمایت از این مهم تشویق شوند.

موسوی ره پیما اظهار داشت: هر چه که در اختیار افراد است از بین می‌­رود ولی آنچه بخشیده می­‌شود، همیشه باقی می­‌ماند و لازم است این تفکر در جامعه رواج پیدا کند.

وی ضمن بیان اینکه توسعه علم و فناوری موجب می­‌شود تا مشکلات جامعه حل شود، خاطرنشان کرد: وقف در حوزه علم، می­‌تواند به پیشرفت آن کمک کند و با پیشرفت این امر، مشکلات جامعه نیز حل می­‌شود.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه