رفتن به بالا
  • Sunday - 17 July 2016 - 08:20
  • کد خبر : ۴۱۱۹۲
13940927000181_PhotoA (1)

لینک کوتاه:
آیت‌الله خاتمی در کرمان:

در عرصه دفاع از نظام اسلامی قاطع و محکم ایستاده‌ایم/ایران اسلامی در وسط آتش منطقه گلستان است

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: سربازان رکن اقتدار این کشور و رکن امنیت نظام هستند و به همین دلیل امروز ایران در وسط جهنمی از آتش عراق، پاکستان، افغانستان و ترکیه،‌ گلستان است.  به گزارش هزار نیوز ؛ مراسم گرامیداشت جان باختن 13 سرباز رشید ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با حضور خانواده‌های […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: سربازان رکن اقتدار این کشور و رکن امنیت نظام هستند و به همین دلیل امروز ایران در وسط جهنمی از آتش عراق، پاکستان، افغانستان و ترکیه،‌ گلستان است.

 به گزارش هزار نیوز ؛ مراسم گرامیداشت جان باختن 13 سرباز رشید ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با حضور خانواده‌های ایشان و جمعی از مسوولان لشکری و کشوری با سخنرانی آیت الله سیداحمد خاتمی در محل حسینیه ثارالله کرمان برگزار شد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: این داغ سنگین بود و اختصاصی به بازماندگان آنها نداشته و ندارد و پدران و مادران این جانباختگان بدانند که اول داغدار این مصیبت رهبر معظم انقلاب است.

وی بیان داشت: سربازان را بخواهیم در چند جمله توصیف کنیم، باید گفت فرزندان ورزیده و شجاع ملت، بازوان توانای امت و امام راحل هستند.

خاتمی ادامه داد: سربازان رکن اقتدار این کشور و رکن امنیت نظام هستند، اگر امروز در وسط جهنمی از آتش عراق، پاکستان، افغانستان و ترکیه هستند، ایران اسلامی گلستان است.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اینکه ما را تهدید کردند که ناامنی را به مرکز ایران می‌کشانند، اما موفق نشدند، افزود: یکی از دلایل آن اقتدار سربازان و ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

خاتمی تاکید کرد: ما خود را مدیون سربازان می دانیم که شرافتمندانه با خدمت سربازی زکات سلامتی خود را می‌پردازند و دین خود به میهن اسلامی ادا می‌کنند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری ابراز داشت: کار سربازان مبنای قرآنی دارد و این مسأله در آیاتی مانند اینکه می‌فرماید، «مومنان هر وسیله‌ای که حافظ شما در برابر دشمن است را تدارک ببینید»، آمده است.

وی با اشاره به این سخن امام خمینی (ره) که فرمود «حفظ نظام اسلامی از اوجب واجبات است»، بیان داشت: ما به هیچ کشوری بعد از پیروزی انقلاب حمله نکرده و نمی‌کنیم، اما محکم از این کشور دفاع می‌کنیم، آن چنان که در هشت سال دفاع مقدس نشان دادیم، قدرتمندانه در این مسیر از هیچ چیز تعارف نداریم.

خاتمی ادامه داد: طی 200 سال در کشور ما هرگاه ایران با کشوری طرف می‌شد با از دست دادن بخش‌هایی از خاک کشور جنگ به پایان می‌رسید و تنها در دوره دفاع مقدس بود که در هشت سال جنگ تحمیلی یک وجب خاک ما در اختیار دشمن قرار نگرفت و این افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: ما از کیان خودمان دفاع و به تعبیر مقام معظم رهبری به عهد خود وفا می‌کنیم، چنانکه در قصه برجام ما به عهدمان وفا کردیم، اما نامردهای آمریکایی وفا نکردند و به صراحت کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا می‌گویند برجام را پاره می‌کنیم.

امام جمعه موقت تهران گفت: ما در عرصه دفاع از نظام اسلامی قاطع و محکم ایستاده‌ایم و این را هم بدانید اگر در 37 سال آمریکا حمله نظامی به کشور ما نکرد، چون نمی‌توانسته و نخواهد توانست.

خاتمی ابراز داشت: داعش را برای مقابله با نظام اسلامی ایران ساختند، اما مسوولان سیاسی و نظامی ما می‌گویند اگر تا 40 کیلومتری ما بیایند آنها را نابود می‌کنیم.

وی ادامه داد: برای حفظ نظام اسلامی به سه «حذر» و وسیله دیگر غیر از حذر نظامی نیاز داریم که اگر تأمین شود تا انقلاب مهدی این نظام اسلامی آسیب نمی‌بیند.

خاتمی عنوان کرد: حذر اول فرهنگی است، آمریکایی‌ها می‌گویند با ساختاری که اکنون ایران دارد، نمی‌شود با حمله نظامی به آنها آسیب رساند، می‌خواهند شما را به فرهنگ طاغوت برگردانند و رسماً گفته‌اند، باید از درون ملت ایران را پوک کنیم و سبک زندگی‌ها را به هم بریزیم.

وی خاطرنشان کرد: حریم داشتن محرم و نامحرم هنجار این ملت است، پوشش چادر و حجاب سنتی و ملی این کشور مایه افتخار بوده و دشمن به جنگ با چادر آمده است.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: کامرون به کشورش پیشنهاد داده بود، اینترنت خانگی نباشد، رسماً اوباما به دخترانش گفته بود، اجازه نمی‌دهم هر شبکه ماهواره‌ای را ببینید.

خاتمی بیان داشت: مردم ما بدانند دشمن در پی این است که ملت از درون تهی شود و با ارزش‌ها و بینش‌های دینی خود فاصله بگیرد.

وی افزود: تشابه به بیگانگان مساله‌ای است که جوانان ما به جای اینکه خودشان فرهنگ صادر کنند، آرایش غربی را الگو می‌کند و این یعنی خودباختگی و خودباختگی زمینه ساز سقوط ملت است.

وی ابراز داشت: ما به حذر سیاسی نیاز داریم، حذر سیاسی یعنی این باور که نظام اسلامی یک موهبت الهی است و باید از آن پاسداری کرد، این نظام آزادی را به کشور ما برگرداند و ایران را از تحقیر نجات داد.

خاتمی بیان داشت: حذر سیاسی حمایت از این نظام اسلامی است و با همه مشکلاتی که مردم دارند در این مطلب ید واحده هستند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان ادامه داد: حفظ این نظام با وحدت و حمایت از ولایت است، ستون فقرات حفظ این نظام ولی‌فقیه است و همه باید خودشان را با ولایت تطبیق دهند.

وی خاطرنشان کرد: قرآن کریم تصریح دارد که باید حرف شنویی ولایت باشیم، حجت خدا در زمان ما و غیبت ولی‌عصر (عج)، ولی فقیه است، 37 سال این نظام با اطاعت از ولایت فقیه مانده است.

خاتمی تصریح کرد: در اطاعت، عدالت شرط است نه عصمت، فکر نکند هر چه خودش می‌داند درست فهمیده است، در نظام اسلامی حتی مشاوران رهبری حق دارند به ولایت مشاوره دهند، اما وقتی ولی فقیه تصمیمی گرفت همه باید بی چون و چرا در برابر آن تسلیم باشند.

وی عنوان کرد: حذر اخلاقی را برای حفظ نظام لازم داریم، یعنی مومنان نسبت به هم چگونه باشند، ما نیاز به اخلاق داریم، حریم یکدیگر را حفظ کنیم.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: خدا این نظام را با چهار حذر نظامی، فرهنگی، سیاسی و اخلاقی حفظ می‌کند.

انتهای متن/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه