رفتن به بالا
  • Tuesday - 12 July 2016 - 09:19
  • کد خبر : ۴۰۹۹۰
13950421000839_PhotoA

لینک کوتاه:
الظواهری ضمن هجمه شدید به عربستان فاش کرد

دستور القاعده برای ربایش دیپلمات‌های آمریکایی و ایرانی

رهبر گروهک تروریستی القاعده ضمن انتقاد شدید از عربستان در «تفرقه افکنی» میان «مجاهدان»، اعلام کرد که به امیر این گروهک و همچنین به داعش دستور داده بوده که دیپلمات‌های ایرانی و آمریکایی را بربایند.                                         […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رهبر گروهک تروریستی القاعده ضمن انتقاد شدید از عربستان در «تفرقه افکنی» میان «مجاهدان»، اعلام کرد که به امیر این گروهک و همچنین به داعش دستور داده بوده که دیپلمات‌های ایرانی و آمریکایی را بربایند.

                                                 اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نيوز؛ ایمن الظواهری سرکرده شبکه تروریستی القاعده ضمن حمله‌ای شدید به عربستان به دلیل «تفرقه‌افکنی میان مجاهدان»، می‌گوید از نیروهایش خواسته بوده که دیپلمات‌های ایرانی و آمریکایی (در یمن) را بربایند.

طبق گزارش شبکه المیادین، الظواهری در پیامی صوتی که در فضای مجازی منتشر شده، گفت: به ناصر الوحیشی امیر سابق القاعده در یمن دستور داده بودم که دیپلمات‌های آمریکایی و ایرانی را بربایند.

الظواهری داعش را «ادامه خوارج» در صدر اسلام توصیف کرد و گفت: به إبراهیم البدری (ابوبکر البغدادی سرکرده داعش) نیز این دستور را داده بودم که دیپلمات‌های ایرانی و آمریکایی را بربایند، اما او پیام مرا نادیده گرفت.

سرکرده شبکه القاعده سپس خلیفه خودخوانده داعش را به باد انتقاد گرفت و گفت: هر کس با إبراهیم البدری (البغدادی) بیعت کند، در تکفیر مسلمانان و در کشتار و تجاوز به آنان شریک است.

سرکرده القاعده عربستان را به باد انتقاد گرفت و ضمن متهم کردن این کشور به «جدایی‌افکنی میان مجاهدان» گفت: عربستان با کشاندن برخی به ریاض برای امضا کردن سند قبول تعددگرایی و اخراج مهاجران، دارد صفوف مجاهدین را دودسته میکند… بعد آنها [عربستانی‌ها] زهران علوش را میکشند سپس برای امر فاسدی تبلیغ میکنند و اسمش را میگذارند آتش‌بس تا صف مجاهدان با این آتش‌بس دروغین دوشقه شود.

زهران علوش سرکرده گروهک تروریستی جیش الاسلام در ریف دمشق است که 25 نوامبر سال گذشته (2015) در حمله هوایی ارتش سوریه کشته شد.

به گفته سرکرده القاعده، «جهاد در شام (سوریه) گرفتار دو دسته از تشنگان قدرت شده است. نوع نخست‌ مسلمانان و مجاهدان را به دلیل حب قدرت، تکفیر کرده، دشنام داده و با آنان جنگیده و خلافت بدی را اعلام کرده که باید با جاهلان و افسران سابق [حزب] بعث [در عراق] بیعت کنند».

به گفته الظواهری، «نوع دوم نیز دنبال سراب عربستان و شیوخ خلیج له‌له زده‌اند تا به حکومت [و قدرت] برسند و حتی به حکم رزمندگان هتل‌ها و مشتی از لائیک‌ها تن داده‌اند».

الظواهری سرکرده داعش را وارث خوارج خواند که سایر صحابه رسول خدا را تکفیر کردند و گفت که از داعش خواسته که آمار زندانیان مرد و زن را که به اعدام محکوم شده‌اند، برای او بفرستد اما سران داعش درخواستش را رد کرده‌اند.

رهبر شبکه القاعده گفت: هر کس با ابراهیم البدری (ابوبکر البغدادی) بیعت کند، باید بداند که در همه جنایاتش شریک است. در تکفیر مسلمانان و کشتار و تجاوز و تهدید آنان شریک است همچنانکه در تمام دروغ‌هایش و عهد‌شکنی‌هایش شریک است.

انتهای پیام/منبع:فارس

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه