رفتن به بالا
  • Thursday - 7 July 2016 - 12:52
  • کد خبر : ۴۰۶۸۱
13950417000091_PhotoA

لینک کوتاه:

دست رد الجزایر بر سینه «مربی اسرائیلی»

«رباط» اعلام کرد که حاضر نیست برای مربی اسرائیلی تیم ملی غنا که قرار بود با تیم ملی الجزایر بازی دوستانه برگزار کند روادید صادر کند.                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزار نیوز؛ مقامات الجزایر اعلام کردند که برای «آورام گرانت» مربی اسرائیلی تیم ملی «غنا» برای برگزاری بازی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

«رباط» اعلام کرد که حاضر نیست برای مربی اسرائیلی تیم ملی غنا که قرار بود با تیم ملی الجزایر بازی دوستانه برگزار کند روادید صادر کند.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ مقامات الجزایر اعلام کردند که برای «آورام گرانت» مربی اسرائیلی تیم ملی «غنا» برای برگزاری بازی دوستانه با تیم ملی الجزایر روادید صادر نمی‌کنند.

وبگاه خبری «رأی الیوم» گزارش داد، مسئولان الجزایر در همبستگی با ملت فلسطین و دفاع از آرمان این کشور این اقدام را انجام دادند. گرانت در واقع یکی از مشهورترین چهره‌های صهیونیستی در فوتبال است و مدتی سرمربی‌گری تیم چلسی انگلستان را بر عهده داشت.

به گزارش این وبگاه، الجزایر بنا به چند دلیل دست به این اقدام زد که عبارتند از:

نخست؛ الجزایر هر گونه عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر را نمی‌پذیرد و حتی به یک شهرک‌نشین این رژیم اجازه ورود به خاک خود را نمی دهد.

دوم؛ الجزایر با این اقدام تأکید کرد که ورزش و سیاست از هم جدا نیستند؛ مسئله‌ای که در حال حاضر شایع است و برخی از دولتهای عربی برای میزبانی بازیکنان اسرائیلی در خاک خودشان از آن استفاده می‌کنند.

سوم؛ دولت الجزایر قصد ندارد که احساسات ملت خود را جریحه دار کند؛ ملتی که نمی پذیرد اسرائیل در خاکش حضور داشته باشد و بر سر این مسئله چانه زنی نمی‌کند.

چهارم؛ تأکید دوباره الجزایر بر پایبندی به حمایت از آرمان فلسطین، بازپسگیری اراضی اشغالی و قرار دادن اسرائیل در لیست دشمنان.

بنا بر این گزارش، این اقدام دولت الجزایر در زمانی صورت گرفت که دولتهای عربی بسیاری خواهان عادی سازی روابط با اسرائیل و برقراری روابط مخفیانه و آشکار با آن هستند و با ائتلافهای خود جنبشهای مقاومت را به فضل اتحادیه عرب در لیست تروریسم قرار می‌دهند.

اتحادیه عرب 21 اسفند سال گذشته جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان را یک «سازمان تروریستی» اعلام کرد و تقریباً تمام اعضای این اتحادیه، جز لبنان و عراق از این تصمیم حمایت کردند.

شورای همکاری خلیج فارس نیز 13 اسفند حزب‌الله را که با اشغالگری رژیم اسرائیل و تروریست‌ها در سوریه مبارزه می‌کند، در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد.

انتهای پیام/منبع:فارس

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه