رفتن به بالا
  • Monday - 4 July 2016 - 12:19
  • کد خبر : ۴۰۴۹۰
139503301046569917949254

لینک کوتاه:
دادستان دیوان محاسبات کشور:

دولت تنخواه ۸ هزار میلیارد تومانی از بانک مرکزی را در موعد مقرر تسویه نکرد

تنخواه دولت از بانک مرکزی حدود ۸ هزار میلیارد تومان بود که باید در یک مقطع زمانی تسویه میشد اما دولت در آن مقطع نتوانست آن را تسویه کند.                                                     […]

به گزارش هزار نیوز ؛

تنخواه دولت از بانک مرکزی حدود ۸ هزار میلیارد تومان بود که باید در یک مقطع زمانی تسویه میشد اما دولت در آن مقطع نتوانست آن را تسویه کند.

                                                        اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات کشور  از عدم تسویه تنخواه دولت به بانک مرکزی خبر داد و اظهار داشت: تنخواه دولت از بانک مرکزی حدود 8 هزار میلیارد تومان بود که باید در یک مقطع زمانی آن را تسویه کند اما دولت در آن مقطع نتوانست آن را تسویه کند

وی ادامه داد: البته دلایل دولت برای عدم تسویه موجه بود چون دیوان محاسبات به این موضوع ورود کرد و این موضوع را مورد بررسی قرار داد. درواقع دیوان محاسبات در بررسی برخی پرونده‌ها ضمن اینکه قوانین و مقررات را در نظر می‌گیرد، دلایل توجیهی را هم باید بشنود. چون در آن موعد زمانی هر 8 هزار میلیارد تومان تسویه نشده بود و تسویه 6 هزار میلیارد تومان مانده بود، دیوان محاسبات ورود پیدا کرده بود.

دادستان دیوان محاسبات برهمین اساس گفت: برای تسویه تنخواه یک فرجه زمانی وجود دارد که دولت باید در همان مدت آن مبلغ را برگرداند. درواقع این تنخواهی که دولت می‌گیرد، باید آن را در یک فرجه زمانی با خزانه تسویه کند. اگر در آن فرجه زمانی تسویه کند که هیچ. در واقع هم گرفتن تنخواه توسط دولت قانونی بوده و هم در موعد قانونی تسویه شده است.

شجاعی تاکید کرد: دیوان محاسبات در این امور در رأس آن موعد قانونی وارد می‌شود تا بررسی کند که تنخواه دولت تسویه شده است یا خیر. اگر تسویه نشده باشد، به دولت اعلام می‌کنیم که شما این فرجه قانونی را برای تسویه رعایت نکردید. آنها هم باید دلایلی را به ما بیان کنند؛ یا بگویند تسویه کردیم و این اسنادش است، یا بگویند تسویه نکردیم، آن هم به این دلایل و معذوریت‌هایی که داشتیم. دیوان محاسبات رسیدگی کرده و اگر دلیلشان را موجه بداند، حکم برائت داده و منع تعقیب صادر می‌کند اما اگر دلایل را موجه تشخیص ندهیم، دادخواست صادر شده و علیه کسانی که تخلف کرده‌اند، رأی صادر می‌شود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه در این خصوص که دولت تنخواه را در موعد قانونی تسویه نکرده، دیوان محاسبات چه کاری انجام داد، گفت: هنوز گزارش از واحدهای فنی به دادستانی نیامده است اما در جریان موضوع هستیم. در هرصورت گزارش آن به دادستانی می‌آید.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه