رفتن به بالا
  • Monday - 18 July 2016 - 08:50
  • کد خبر : ۴۱۳۲۸
13920322112318652685904

لینک کوتاه:
طی پیامی به اردوغان؛

رئیس‌جمهوری الجزایر: کودتا در ترکیه صلح و ثبات جهانی را تضعیف می‌کند

رئیس‌جمهوری الجزایر در پیامی به همتای ترکیه‌ای خود، اظهار داشت کودتای شکست خورده در ترکیه، می‌توانست صلح و ثبات در این کشور و همچنین در منطقه و جهان را تضعیف کند.                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزار نيوز؛ «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس‌جمهوری الجزایر، روز یکشنبه کودتای نافرجام کودتای نافرجام علیه […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس‌جمهوری الجزایر در پیامی به همتای ترکیه‌ای خود، اظهار داشت کودتای شکست خورده در ترکیه، می‌توانست صلح و ثبات در این کشور و همچنین در منطقه و جهان را تضعیف کند.

                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نيوز؛ «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس‌جمهوری الجزایر، روز یکشنبه کودتای نافرجام کودتای نافرجام علیه دولت «رجب طیب اردوغان»، که گروه محدودی از ارتش طرفدار جنبش «گولن» عصر جمعه آن را ترتیب داده بودند، محکوم و خاطرنشان کرد، چنین اقدامی می‌تواند صلح و ثبات در منطقه و جهان را تضعیف کند.

خبرگزاری رسمی الجزایر نوشت: بوتفلیقه پیامی به همتای ترکیه‌ای خود «رجب طیب اردوغان» ارسال کرد و در آن گفت: «کشور من فقط می‌تواند این کودتای نافرجام را که درصدد اخلال در روند قانون اساسی موجود در ترکیه بود، محکوم کند.»

رئیس‌جمهوری الجزایر افزود: «این تلاش ممکن است صلح و ثبات در کشور بزرگ شما و همچنین در منطقه و جهان را بسیار جدی تضعیف کند.»

وی در ادامه نوشت: «خبر پایان دادن به بحران امنیتی در کشور برادر را با شادمانی بسیار دریافت کردم. بار دیگر، حمایت و همبستگی خود را برای شما اعلام می‌کنم و از خداوند رحمت را برای کسانی، که در راه دفاع از دموکراسی و نهادهای جمهوری قربانی کرده‌اند، و شفای عاجل برای مجروحان را مسالت می‌کنم.»

جمعه شب، شماری از نظامیان ترکیه علیه دولت این کشور اعلام کودتا کردند و با به دست گرفتن تعدادی جنگنده و بالگرد مقر پارلمان، ستاد مشترک ارتش  و وزارت دفاع ترکیه را هدف حملات خود قرار دادند. بالاخره تقریبا پس از 12 ساعت درگیری و ناآرامی در خیابان‌های آنکارا و استانبول، دستگاه اطلاعاتی ترکیه به‌همراه پلیس این کشور و با حمایت مردم کنترل اوضاع را به دست گرفتند.

کودتای نافرجام در ترکیه با موجی از محکومیت‌های کشورهای منطقه‌ای و بین‌المللی مواجه شده است.

انتهای پیام/منبع:تسنيم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه