رفتن به بالا
  • Saturday - 16 July 2016 - 08:54
  • کد خبر : ۴۱۰۵۹
139307061103221023729114

لینک کوتاه:
دبیرکل حزب سبز ایران :

رئیس‌جمهور با «حسین فریدون» در صورت اثبات تخلفاتش برخورد کند

دبیرکل حزب سبز ایران گفت: اگر تخلف «حسین‌ فریدون» در دادگاه ثابت شود، رئیس‌جمهور باید با آن برخورد کند و ما خط قرمزی در این باره نداریم.                                                   اخبار هزار نیوز  را […]

به گزارش هزار نیوز ؛

دبیرکل حزب سبز ایران گفت: اگر تخلف «حسین‌ فریدون» در دادگاه ثابت شود، رئیس‌جمهور باید با آن برخورد کند و ما خط قرمزی در این باره نداریم.

                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نيوز؛حسین کنعانی‌مقدم دبیرکل حزب سبز ایران، با اشاره به موضوع حقوقهای نجومی مدیران دولتی و انتشار برخی اخبار درباره ارتباط تعدادی از این افراد با «حسین فریدون» برادر و دستیار رئیس‌جمهور، اظهار کرد: دولت در صورت اثبات تخلف «حسین‌ فریدون» در دادگاه، نباید برای او خط قرمزی  قائل شود.

وی افزود: اگر تخلف حسین‌فریدون در دادگاه ثابت شود، رئیس‌جمهور باید با آن برخورد کند و ما خط قرمزی را در خصوص نزدیکان رئیس‌جمهور نداریم، اما با موج‌سازی و با فضاسازی و اقدامات رسانه‌ای نمی‌توان کسی را محکوم یا تبرئه کرد.

کنعانی‌مقدم با آسیب‌شناسی موضوع حقوقهای نجومی عنوان کرد: در دولتهای گذشته و دولت فعلی با سه آفت رفتارهای «غیرقانونی»، «بی‌قانونی»، «فراقانونی» مواجه هستیم و همین موضوع باعث ظهور تخلفات و اختلاسها در بدنه و ساختار نظام اداری کشور می‌شود.

این فعال سیاسی افزود: عده‌ای از قانون به نفع خود سوء‌استفاده می‌کنند که این یک نوع بی‌قانونی است؛ عده‌ای نیز با ترسیم خط قرمزهایی به صورت فراقانونی رفتارهای خلاف و سوء‌استفاده از بیت‌المال انجام می‌دهند و در صورت برخورد قانون با آنها، تهدید به استعفا می‌کنند.

دبیرکل حزب سبز ایران با بیان اینکه این مسئله نباید به تسویه حسابهای سیاسی منجر شود، گفت: نباید جناحهای مختلف دست همدیگر را رو کنند و با شایعه‌پراکنی و تهمت‌زدن به افراد مختلف دست به تسویه حساب سیاسی بزنند.

کنعانی‌مقدم با اشاره به مجراهای قانونی برای حل مشکل پرداختهای کلان خاطرنشان کرد: قوه‌قضائیه و نهادهای بازرسی همچون دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور باید وارد عمل شده و اعتماد مردم را که خدشه‌دار شده دوباره بازگردانند.

دبیرکل حزب سبز ایران با بیان اینکه ما ضعف قانون نداریم، تصریح کرد: «قانون نظام اداری» و «قانون نظام پرداخت هماهنگ» مشخص است و این نسبت «یک به هفت» باید به «یک به سه» تبدیل شود و نباید این مقدار اختلاف طبقاتی در بحث پرداختها داشته باشیم و باید هزینه‌های مردم حداقل سبد کالای خانواده را تامین کند.

وی در پایان تاکید کرد: بسیاری از مدیران پایینی و میان‌دست ما خدوم و خدمتگذار هستند و این اتهام بیشتر به مدیران کلان کشور وارد است، اما در کل نباید این موضوع را به همه مدیران و خدمتگزارانی نسبت داد که در همه شرایط مشغول فعالیت و خدمت به نظام و انقلاب بوده و هستند.

انتهای پیام/منبع:تسنيم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه