رفتن به بالا
  • Wednesday - 6 July 2016 - 14:25
  • کد خبر : ۴۰۶۱۳
139504151743323208077994

لینک کوتاه:
نقش وزارتخانه‌های صنعت، نیرو، شهرداری‌ و استاندارد در کاهش سوختگی؛

راهکار جلوگیری از مرگ روزانه ۱۰ نفر در ایران به دلیل سوختگی

رئیس انجمن حمایت از بیماران سوختگی با اشاره به اینکه سوختگی یک مشکل ملی است، نسبت به نقش وزارتخانه‌های صنعت، نیرو، شهرداری‌ و استاندارد در کاهش سوختگی در کشور تأکید و راهکار جلوگیری از مرگ روزانه ۱۰ نفر در ایران به دلیل سوختگی را نیز تشریح کرد.                                                     اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس انجمن حمایت از بیماران سوختگی با اشاره به اینکه سوختگی یک مشکل ملی است، نسبت به نقش وزارتخانه‌های صنعت، نیرو، شهرداری‌ و استاندارد در کاهش سوختگی در کشور تأکید و راهکار جلوگیری از مرگ روزانه ۱۰ نفر در ایران به دلیل سوختگی را نیز تشریح کرد.

                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛محمدجواد فاطمی  با اشاره به دیدار اعضای هیات موسس انجمن حمایت از بیماران سوختگی با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: در این دیدار یکی از راه‌ها برای ترسیم دورنمایی بهتر در جهت رسیدگی به بیماران سوختگی استفاده از تجربیات متخصصان و انجمن‌های مرتبط عنوان شد تا این تجربیات پس از بحث و بررسی در مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان سیاست کلی و سند بالادستی تصویب شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس انجمن در نظر دارد، از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نظرات و تجربیات خود را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه کند.

رئیس انجمن حمایت از بیماران سوخته با بیان اینکه حداقل آمار ایران در سوختگی، هشت برابر متوسط جهانی است، گفت: سالانه 200 هزار نفر در کشور می‌‌سوزند که 30 هزار نفر در بیمارستان‌ها، بستری می‌شوند و سه هزار نفر بر اثر سوختگی در سال می‌میرند که به طور متوسط هر روز 10 نفر چنین مرگی دارند.

فاطمی درباره درمان سوختگی و جایگاه ایران نیز یادآور شد: متأسفانه در زمینه درمان حدود 40 سال عقب هستیم و میزان مرگ و میر ما در ایران معادل سال‌های 1970 تا 1975 در کشورهای توسعه یافته است.

وی ادامه داد: همچنین پرستاران تمایلی به کار کردن در بیمارستان‌های سوختگی ندارند. هر یک درصد سوختگی به دو تا پنج میلیون تومان هزینه احتیاج دارد و این یعنی اغلب بیماران، بیش از 50 میلیون تومان هزینه می‌کنند و متأسفانه بیشتر این طبقه کم درآمد کشورند که به این مصیبت گرفتار می‌شوند و قدرت تأمین هزینه معالجه را نیز ندارند.

فاطمی غیر استاندار بودن لوازم پخت‌وپز، عدم وجود سیستم اطفا‌ء حریق در مکان‌های مسکونی، تجاری، اداری را از علل سوختگی در کشور برشمرد و افزود: متأسفانه بیشتر سوختگی‌ها نصیب قشر فقیر و ضعیف جامعه می‌شود، چون آنها توانایی لازم برای استاندارد کردن وسایل منزل، وسایل پخت و پز و سیستم‌های گرمایشی خود را ندارند.

رئیس انجمن حمایت از بیماران سوخته خاطرنشان کرد: سوختگی یک مشکل ملی است و فقط حل آن‌، پیشگیری است و سازمانها و وزارتخانه‌های زیادی مانند سازمان ملی استاندارد، وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، نیرو و نیز شهرداری‌ها در این زمینه نقش اساسی دارند، همچنین آموزش و پرورش و صدا و سیما می‌توانند در آموزش همگانی در خصوص پیشگیری از آن نقش اساسی داشته باشند.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه