رفتن به بالا
  • Monday - 4 July 2016 - 09:34
  • کد خبر : ۴۰۴۶۷
Poverty In Afghanistan

لینک کوتاه:
رئیس ستاد احیاء زکات شهرستان بردسیر:

زکات به حکومت اجازه می‌دهد تا نوعی راهبرد دراز مدت را در مقابله با فقر بنا نهد

حجت الاسلام و المسلمین تارم رئیس ستاد احیاء زکات در شهرستان بردسیر گفت: زکات به حکومت اجازه می‌دهد تا نوعی راهبرد دراز مدت را در مقابله با فقر بنا نهد و در مصرف زکات، اولویت باید به فقرای همان منطقه‌ای داده شود که از آنجا زکات جمع‌آوری شده و اجرای این حکم احساس مطلوبی از […]

به گزارش هزار نیوز ؛

حجت الاسلام و المسلمین تارم رئیس ستاد احیاء زکات در شهرستان بردسیر گفت: زکات به حکومت اجازه می‌دهد تا نوعی راهبرد دراز مدت را در مقابله با فقر بنا نهد و در مصرف زکات، اولویت باید به فقرای همان منطقه‌ای داده شود که از آنجا زکات جمع‌آوری شده و اجرای این حکم احساس مطلوبی از همبستگی بین فقرا و ثروتمندان آن ناحیه ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرنگار هزار نیوز در بردسیر ؛ حجت‌الاسلام و المسلیمن دکتر تارم امام جمعه شهرستان بردسیر در جلسه ی ستاد احیاء زکات این شهرستان با اشاره به اینکه نماز و زکات انسان را در برابر آسیب‌‌های اخلاقی، ناهنجاری‌های رفتاری و حق‌کشی و قانون‌گریزی بیمه می‌کند ، گفت:  نماز و زکات انسان را فردی مقاوم و شکست‌ناپذیر در برابر نفس سرکش و شیطان وسوسه گر تبدیل می‌سازد.

وی ادامه داد: اسلام به فقر به دیده امتحان وفاداری انسان به خالق خود و یک مصیبت ترسناک می‌نگرد.

تارم تصریح کرد: برای رفع این معضل علاوه بر ضرورت برنامه‌ریزی‌های اقتصادی، طرح‌های اشتغال و برنامه‌ریزیی‌های دیگری آموزه‌های اسلام با وضع مقرراتی بر اموال صاحبان ثروت اندیشیده است که صاحبان مال در حقیقت مالک بخشی از اموال خود نیستند و آنچه به عنوان خمس و زکات در احکام فقهی مطرح هستند، در این قالب قرار می‌گیرند.

وی اضافه کرد: زکات بر این فلسفه روشن اسلامی مبتنی است که مالک واقعی ثروت خداست و این که مالکیت صرفا به انسان‌ها سپرده شده تا از آن ثروتی که به دست آورده‌اند استفاده کنند.

امام جمعه بردسیر بیان داشت: زکات به حکومت اجازه می‌دهد تا نوعی راهبرد دراز مدت را در مقابله با فقر بنا نهد و در مصرف زکات، اولویت باید به فقرای همان منطقه‌ای داده شود که از آنجا زکات جمع‌آوری شده و اجرای این حکم احساس مطلوبی از همبستگی بین فقرا و ثروتمندان آن ناحیه ایجاد می‌کند.

وی افزود: زکات بر خلاف مالیات، بین افرادی که زکات را می‌پردازند و آنهایی که آن را جمع‌آوری و توزیع می‌کنند اختلاف ایجاد نمی‌کند و با پایین‌ترین هزینه جمع‌آوری شده و حتی در مورد جمع آوری قانونی آن، اکثرا عاملان‌ کار خود را داوطلبانه انجام می‌دهند.

تارم تاکید کرد: فرد مسلمان باید زکات و دیگر انفاق‌های مالی را مانند نماز و روزه، تکلیفی الهی بداند که انجام دادن آن واجب است و همانگونه که به دیگر واجبات دین عمل می‌کند در عمل به تکالیف مالی نیز کوتاهی نکند و آن را وظیفه شرعی خود بداند.

رئیس ستاد احیای زکات بردسیر گفت: دولت اسلامی نیز در اجرای احکام نورانی اسلام، نقش مهمی دارد و می‌تواند با اقدام‌هایی حمایت گرانه به ترویج فرهنگ زکات در جامعه یاری رساند.

انتهای متن/ه

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه