رفتن به بالا
  • Saturday - 9 July 2016 - 08:15
  • کد خبر : ۴۰۶۹۷
89739589644033411983

لینک کوتاه:
رئیس دفتر آیت‌الله مصباح‌یزدی:

سبک اشرافیت و شاهانه ‌‌زیستن خطرناک است

رئیس دفتر آیت‌الله مصباح‌یزدی گفت: ما در کشور میلیون‌ها جوانان تحصیل‌کرده بیکار داریم، اما افراد پنج، 6 و 10 شغله داریم، طبق مصوبات نباید افراد بازنشسته به ‌کار گرفته شوند، اما توجهی به آن نمی‌شود. به گزارش هزار نیوز ؛ حجت‌الاسلام حسین جلالی در جمع مردم رفسنجان در کانون بینش اهل‌بیت(ع) این شهر با اشاره بیانات مقام […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس دفتر آیت‌الله مصباح‌یزدی گفت: ما در کشور میلیون‌ها جوانان تحصیل‌کرده بیکار داریم، اما افراد پنج، 6 و 10 شغله داریم، طبق مصوبات نباید افراد بازنشسته به ‌کار گرفته شوند، اما توجهی به آن نمی‌شود.

به گزارش هزار نیوز ؛ حجت‌الاسلام حسین جلالی در جمع مردم رفسنجان در کانون بینش اهل‌بیت(ع) این شهر با اشاره بیانات مقام معظم رهبری پیرامون انقلابی‌گری و انقلابی‌ ماندن اظهار داشت: ایشان در تمام سخنرانی‌ها در جمع دانشجویان، حوزویان، مسؤولان و … بر این امر تأکید دارند.

وی بیان کرد: قبل از انقلاب بی‌بی‌سی تعبیرهایی داشت که دو گروه در ایران فعال هستند که یکی گروه میانه‌روها و دیگری تندروها یا همان افراد انقلابی است، گروه میانه‌روها خواهان ماندن شاه و اصلاحات در حکومت بودند و گروه انقلابی‌ها به رهبری امام‌خمینی(ره) که می‌گفتند شاه باید از ایران برود و حکومت اسلامی حاکم شود.

رئیس دفتر آیت‌الله مصباح‌یزدی با اشاره به اینکه بعد از انقلاب مرام انقلابی‌گری غالب و ارتباط‌مان با آمریکا قطع شد، تصریح کرد: زمزمه‌هایی از سوی استکبار ایجاد شد که در صورتی با ایران رابطه خواهیم داشت که میانه‌روها حاکم باشند.

وی ادامه داد: آنها کتابی هم در این زمینه به عنوان مسلمانان میانه‌رو نوشتند، آمریکا حکومت مسلمانان را قبول دارد مانند پاکستان، اما حاکمیت اسلام را قبول ندارد.

جلالی افزود: تفکر انقلابی برای استکبار خطرناک و حرکت‌آفرین است و کاسه‌ و کوزه استکبار را جمع می‌کند، استکبار می‌خواست با حاکمیت میانه‌روها سرچشمه انقلاب را خاموش کند و انقلاب تبدیل به اعتدال شود، با پایان یافتن انقلاب استکبارستیزی تمام می‌شد و دست از آرمان‌های انقلاب باید برمی‌داشتیم.

رئیس دفتر آیت‌الله مصباح‌یزدی تبیین کرد: اما رهبری این نقشه، مکر و حیله دشمنان را از قبل خواندند و فرمودند انقلاب مراحلی دارد و انقلابی‌گری ادامه دارد.

وی تصریح کرد: دشمن برای خنثی‌ کردن ایده رهبر معظم انقلاب دو نقشه کشید، یکی اینکه برچسب انقلابی‌گری با تندروی و افراطی خواندن به انقلابی‌ها زد و دیگری از طریق مسخره‌گری انقلابی‌ها ورود کرد، به‌ طوری که یکی از اشخاص کشورمان در سخنرانی‌های خود می‌گوید« انقلابی‌ها می‌خواستند جیب مردم را بزنند» در حالی که این قبیل افراد با شعار «مرگ بر آمریکا» و مبارزه با ابرقدرت‌ها مشکل دارند.

جلالی با اشاره به اینکه در شرایط رکود اقتصادی و تعطیلی کارخانه‌ها به ‌ویژه کارخانه ارج بعد از 80 سال و عقب ماندن حقوق کارگران زحمتکش بعد از چند ماه دغدغه دولت نارضایتی از پهنای باند در کشور است، گفت: این جای تعجب دارد.

وی به تعبیراتی که برخی مسؤولان کشور در سخنرانی‌های خود دارند اشاره و خاطرنشان کرد: آنها در سخنرانی‌هایشان می‌گویند غصه‌خوار آخرت مردم نشوید و با زور شلاق نمی‌شود مردم را به بهشت برد.

جلالی ادامه داد: حتی ماهواره را در تضعیف بنیان خانواده و ایمان مردم بی‌تأثیر می‌دانند در حالی که جامعه در تأثر از پیامدهای ماهواره گرفتار مسائل و مشکلاتی است.

رئیس دفتر آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به اهمیت دادن به یادواره شهدا و توجه به جوانان انقلابی از سوی مسؤولان عنوان کرد: این حکم حکومتی آقاست که بچه انقلابی‌ها حمایت شوند و همه مسؤولان اعم از فرمانداران، استانداران، ائمه جمعه و … باید به این حکم توجه داشته باشند.

وی تصریح کرد: هرجا انقلابی هست نباید صدایش خاموش شود، چگونه برای برگزاری اعتکاف بودجه نیست، اما برای برگزاری کنسرت موسیقی بودجه هست.

جلالی عنوان کرد: چرا برای به دست آوردن دل آمریکایی‌ها باید اعتدال راه بیندازید، اعتدال شعاری است برای پایان‌یافتن انقلابی‌گری و این همان چیزی است که آمریکایی‌ها می‌خواهند.

وی با تأکید بر اینکه انقلابی‌گری در چارچوب قانون و نظم و اهداف انقلاب و مطالبات رهبری است، خاطرنشان کرد: ساده‌زیستی و حمایت از محرومان از ویژگی‌های انقلابی‌گری است که متأسفانه امروزه از سوی برخی افراد از توجه به محرومان غفلت شده است.

جلالی از حقوق‌های نجومی مدیران و وزرا یاد کرد و عنوان کرد: سبک اشرافیت و شاهانه ‌‌زیستن خطرناک است و رهبر معظم انقلاب تذکر دادند و آن را برای نظام خطرناک دانستند.

رئیس دفتر آیت‌الله مصباح‌یزدی با اشاره به اینکه در کشور ما هنوز بعد از 37 سال پابرهنگانی وجود دارد، از آن طرف برخی افراد حقوق‌های نجومی می‌گیرند، تصریح کرد: با وجود سقف حقوقی که مجلس تعیین کرده است، اما کسانی که مار خورده و افعی شده‌اند نمی‌مانند.

جلالی با بیان اینکه اگرچه سازمان‌های بازرسی درباره حقوق‌ها غفلت کرده‌اند، اما زیرساخت‌های سیستم هم مشکل دارد، افزود: ما در کشور میلیون‌ها جوانان تحصیل‌کرده بیکار داریم، اما افراد پنج، 6 و 10 شغله داریم، طبق مصوبات نباید افراد بازنشسته به ‌کار گرفته شوند، اما توجهی به آن نمی‌شود.

وی بیان کرد: به ‌طور مثال در یکی از مناطق کشور در نزدیکی فردوس بررسی شد مردم به نان شب محتاج هستند، در بررسی از یک نانوایی مردم آن منطقه نان خود را نسیه می‌بردند و حساب دفتری آنها به دلیل فقر مالی بالا بود.

رئیس دفتر آیت‌الله مصباح‌یزدی در پایان افزود: راه حق را ادامه می‌دهیم، این راه هیچگاه بدون مانع نبوده، حق‌طلبان هیچگاه دنیاپرست نبوده و برای دنیا ارزشی قائل نبودند، اما خدا همواره یار حق‌طلبان بوده است.

انتهای متن/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه