رفتن به بالا
  • Monday - 18 July 2016 - 12:04
  • کد خبر : ۴۱۴۰۳
13950428112123608159364

لینک کوتاه:
یک منبع امنیتی ترکیه:

شناسه بالگردهای مفقود شده ترکیه “برای انهدام” در جنگنده‌های F۱۶ ثبت شد

یک منبع امنیتی در ترکیه گفت: جنگنده‌های فالکن ترکیه دستور آتش مستقیم و نابودی بالگردهای مفقود شده را دارند و برای این کار، شناسه‌ بالگردهای مفقود شده به جنگنده‌ها داده شده است.                                               […]

به گزارش هزار نیوز ؛

یک منبع امنیتی در ترکیه گفت: جنگنده‌های فالکن ترکیه دستور آتش مستقیم و نابودی بالگردهای مفقود شده را دارند و برای این کار، شناسه‌ بالگردهای مفقود شده به جنگنده‌ها داده شده است.

                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نيوز؛یک منبع امنیتی در ارتش ترکیه با اشاره به دستور رئیس جمهوری ترکیه برای برقرای گشت هوایی در سراسر این کشور گفت: اردوغان این دستور را شب گذشته به نیروی هوایی ارتش این کشور ابلاغ کرده و با پیشنهاد نیروی هوایی، جنگنده های اف 16 از این پس و تا اطلاع ثانوی بر فراز نقاط حساس از جمله آنکارا، استانبول و بسیار از شهرها و نقاط مهم دیگر به پرواز در خواهند آمد.

به گفته وی، جنگنده‌های فالکن ترکیه دستور آتش مستقیم و نابودی بالگردهای مفقود شده را دارند و برای این کار، شناسه‌ی همه‌ی بالگردهای مفقود شده به جنگنده‌ها داده شده است تا اشتباهی در این زمینه رخ ندهد.

این منبع امنیتی تصریح کرد: پیش از این نیز نخست وزیر ترکیه اعلام کرده بود که اگر جنگنده‌ها و بالگردهای کودتاگران تسلیم ستادکل ارتش نشوند و به پرواز بر فراز مناطق حساس ادامه دهند، پدافند ارتش حق ساقط کردن این جنگنده‌ها و بالگردها را خواهد داشت.

براساس این گزارش، برخی منابع خبری غیر رسمی در ترکیه می‌گویند که بالگردهای مفقود شده از نوع بل 205، پوما بالگردهای سری W و P کبرا (AH-1P AH-1W) هستند. این منابع می‌گویند که در میان بالگردها، بلک هاوک (Black Hawk) هم احتمالا وجود دارد.

پیشتر نیز، یک فروند بالگرد بک هاوک ارتش ترکیه به یونان گریخته و تعدادی از کودتاچیان با استفاده از این بالگرد به یونان پناهنده شده بودند.


جنگنده‌های اف 16 ارتش ترکیه

ارتش ترکیه، 240 فروند جنگنده اف 16 دارد که شامل جنگنده‌های دریافتی از آمریکا (8 فروند) و جنگنده‌های مونتاژ شده(232 فروند) در صنایع آسالسان این کشور است. هم‌اکنون نیز 30 فروند جنگنده دیگر نیز در خط تولید در این کشور قرار دارد.

ترکیه، یکی از 5 کشور تولیدکننده جنگنده پیشرفته اف 16 در جهان است که برخی تولیداتش هم به کشورهای دیگر از جمله مصر صادر شده است. این جنگنده‌ها برای برقراری امنیت آسمان ترکیه در شرایط فعلی کودتا، بسیار مهم و پرکاربرد هستند.

گزارش تسنیم از ماجرای گم شدن بالگردهای ارتش ترکیه را اینجا بخوانید.

انتهای پیام/منبع:تسنيم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه