رفتن به بالا
  • Sunday - 3 July 2016 - 09:39
  • کد خبر : ۴۰۳۴۲
139310281406116814543604

لینک کوتاه:
وزارت دفاع روسیه:

شورای ناتو- روسیه درباره امنیت هوایی مذاکره خواهد کرد

وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: شورای ناتو- روسیه ۱۳ جولای یعنی ۲۳ تیرماه تشکیل جلسه خواهد داد و درباره امنیت هوایی بر فراز دریای بالتیک مذاکره و رایزنی خواهد کرد.                                             […]

به گزارش هزار نیوز ؛

وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: شورای ناتو- روسیه ۱۳ جولای یعنی ۲۳ تیرماه تشکیل جلسه خواهد داد و درباره امنیت هوایی بر فراز دریای بالتیک مذاکره و رایزنی خواهد کرد.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ وزارت دفاع روسیه روز شنبه اعلام کرد: در نشست 13 جولای (23 تیرماه) شورای ناتو- روسیه درباره تدابیر لازم برای برقراری امنیت هوایی بر فراز دریای بالتیک و سایر مسائل بحث و تبادل نظر خواهد شد.

نمایندگان دائم در این نشست شرکت خواهند کرد. سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه نیز تاکید کرد: مسکو در حال کار بر روی تدابیری است تا امنیت هوایی بر فراز دریای بالتیک را ارتقا دهد، یکی از مهمترین این تدابیر ملزم کردن هواپیماهای روسی برای پرواز بر فراز دریای بالتیک با روشن نگه داشتن دستگاه های شناسایی است.

از سال 2014 میلادی تاکنون، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو حضور نظامی خود را در اروپا و به خصوص کشورهای شرق این قاره که همسایه روسیه هستند، تقویت کرده است. این اقدام به بهانه دخالت روسیه در شرق اوکراین انجام شده است.

افزایش حضور ناتو در کشورهای شرق اروپا در شرایطی است که روسیه بارها نسبت به این اقدام هشدار داده است.

در ماه آوریل، شورای ناتو و روسیه نخستین نشست را از ژوئن 2014 میلادی برگزار کرد ولی این مذاکرات با اختلافات زیادی بر سر اوکراین و سایر مسائل به پایان رسیده است.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه