رفتن به بالا
  • Sunday - 17 July 2016 - 12:34
  • کد خبر : ۴۱۳۰۲
139504261654366818149302

لینک کوتاه:
دانشمندان مطرح کردند :

شکم بزرگتر احتمال مرگ زودهنگام را بالا می‌برد

دانشمندان موفق شدند با استفاده از مطالعات مربوط به داده‌های افراد طی چندین سال رابطه جالبی بین اضافه وزن و میزان مرگ و میر پیدا کنند.                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار […]

به گزارش هزار نیوز ؛

دانشمندان موفق شدند با استفاده از مطالعات مربوط به داده‌های افراد طی چندین سال رابطه جالبی بین اضافه وزن و میزان مرگ و میر پیدا کنند.

                                                 اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نيوز؛ داشتن اضافه وزن حداقل یک‌سال از عمر شما می‌کاهد؛ اگر شدیدا اضافه وزن داشته باشید عمر شما ده سال کمتر می‌شود.

بر اساس گزارش آبزرور، این بخشی از یافته‌های دانشمندان بعد از گردآوری اطلاعات مربوط به 10 میلیون نفر در 36 کشور و طی 45 سال است. در واقع این اطلاعات،‌بزرگترین بانک اطلاعاتی دنیا درباره رابطه اضافه وزن و مرگ و میر به حساب می‌آید.

طبق این گزارش هرچه شکم شما بزرگتر شود احتمال مرگ شما قبل از 70 سالگی بیشتر و بیشتر می‌شود؛ چرا که با خطر انوع بیماری‌های قلبی و تنفسی و سکته و سرطان روبرو می‌شوید.

اما از این یافته‌ها زنگ خطر بلندتری برای مردان شنیده می‌شود؛ مبنا سن 70 سالگی است؛ بدون اضافه وزن احتمال مرگ یک مرد قبل از 70 سالگی، 19 درصد است این در حالی است که اضافه وزن ملایم احتمال مرگ یک مرد قبل از 70 سالگی را به 30 درصد می‌رساند.

یک زن بدون اضافه وزن به احتمال 11 درصد قبل از 70 سالگی می‌میرد؛ با اضافه وزن این احتمال فقط 3 درصد بیشتر می‌شود.

احتمال مرگ در مردانی که اضافه وزن دارند 3 برابر بیشتر از زنان است.

چاقی و اضافه وزن در جهان رو به گسترش است از آمریکا و انگلیس گرفته تا به ایران که رسما اعلام شد نیمی از مردم اضافه وزن دارند. بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی 2 میلیارد نفر اضافه وزن دارند که اغلب دلیل آن چیزی نیست جز کم تحرکی، بد غذا خوردن و غذای بد خوردن!

انتهای پیام/منبع:تسنيم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه