رفتن به بالا
  • Monday - 11 July 2016 - 12:52
  • کد خبر : ۴۰۹۳۱
IMG18185908

لینک کوتاه:
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

طرح خرید هواپیمای آمریکایی از اول اشتباه بود/ نباید مجری برجام، «ناظر» برجام هم باشد

نماینده مجلس گفت: ما محدودیتی برای خرید هواپیما از دیگر کشورهای دنیا نداریم. مگر کشورهای شرقی از آمریکا هواپیما می‌خرند که ما خودمان را به آمریکا محدود کرده‌ایم. به گزارش هزار نیوز ؛ محمد دهقان، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، درباره اقدامات اخیر آمریکا و متحدانش علیه […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نماینده مجلس گفت: ما محدودیتی برای خرید هواپیما از دیگر کشورهای دنیا نداریم. مگر کشورهای شرقی از آمریکا هواپیما می‌خرند که ما خودمان را به آمریکا محدود کرده‌ایم.

به گزارش هزار نیوز ؛ محمد دهقان، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، درباره اقدامات اخیر آمریکا و متحدانش علیه ایران به بهانه آزمایش موشک‌های بالستیک گفت: از همان آغاز مذاکرات برای افرادی که شناخت دقیقی از خوی استکباری آمریکا داشتند این وضعیت قابل پیش‌بینی بود. آمریکایی‌ها دنبال این هستند که صنعت هسته‌ای ما را متوقف کنند اما حق طبیعی مردم ایران برای تجارت آزاد را ندهند.

وی افزود: الآن چند ماه از انعقاد قرارداد موسوم به برجام گذشته است. آمریکایی‌ها هنوز بخش مهمی از تحریم‌ها را نگه داشته‌اند و به دنبال این هستند که به ایران فشار بیاورند. برخی از سیاستمداران آمریکایی صراحتاً این نیت خودشان را بر زبان می‌آورند که زمانی ما تحریم‌ها لغو می‌کنیم که ایران رفتار منطقه‌ای خود را تغییر دهد و برنامه موشکی خود را متوقف کند.

دهقان با اشاره به مصوبه اخیر مجلس نمایندگان آمریکا درباره ممنوعیت فروش بوئینگ به ایران اظهار داشت: حتی اگر اوباما این قانون را وتو کند، شرایط لغو تحریم‌ها دچار پیچیدگی خاصی شده است. دوره ریاست جمهری اوباما رو به پایان است و نامزدهای انتخابات آتی هم در مخالفت با ایران دارند از هم سبقت می‌گیرند و انگیزه‌ای برای لغو تحریم‌ها ندارند.

نماینده طرقبه و چناران افزود: مسئولان ما باید مراقبت کنند با این بازی‌های آمریکا ملت ایران تحقیر نشود. ما محدودیتی برای خرید هواپیما از دیگر کشورهای دنیا نداریم. مگر کشورهای شرقی از آمریکا هواپیما می‌خرند که ما خودمان را به آمریکا محدود کرده‌ایم?

وی افزود: کشورهایی مثل روسیه و چین هواپیماهای خوبی تولید می‌کنند که میلیاردها نفر از مردم دنیا از آنها استفاده می‌کنند. اگر هدف خرید هواپیما است چرا باید ملت ایران را دربرابر غربی‌ها کوچک کنیم؟ به نظر من این اشتباهی بود که دولتمردان ما با هر انگیزه‌ای انجام دادند و ادامه این روند به نفع کشور نیست.

دهقان درباره وضعیت اجرای برجام گفت: مقام معظم رهبری از نظارت بر برجام گلایه کردند. به نظر من در موضوع برجام نیاز به نظارت دقیقی داریم. نمی‌شود خود مجریان ناظر هم باشند. الآن اینگونه است و اینها به خاطر تعصبی که نسبت به حرف‌های گذشته خودشان دارند خیلی تمایل ندارند نظارت را جدی بگیرند.

عضو حقوقی و قضایی ادامه داد: وجود هیئت نظارت بر برجام منافی نظارت مجلس بر برجام نیست. نباید اجازه دهیم اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها با حیثیت مردم ایران بازی کنند.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه