رفتن به بالا
  • Monday - 11 July 2016 - 08:42
  • کد خبر : ۴۰۸۹۰
139504192343109488099914

لینک کوتاه:
حجت‌الاسلام علیمرادی:

عدم برخورد با متخلفین موجب گستاخی تعدی‌گران می‌شود/مسئولین باید وظیفه مدار باشند نه دنیاطلب

حجت‌الاسلام علیمرادی با بیان اینکه عدم برخورد با متخلفین موجب گستاخی انسانهای زیاده‌خواه می‌شود، گفت: باید افراد با شاخصه‌های اسلامی در جایگاه تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز حضور داشته باشند.                                                   اخبار هزار […]

به گزارش هزار نیوز ؛

حجت‌الاسلام علیمرادی با بیان اینکه عدم برخورد با متخلفین موجب گستاخی انسانهای زیاده‌خواه می‌شود، گفت: باید افراد با شاخصه‌های اسلامی در جایگاه تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز حضور داشته باشند.

                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛حجت‌الاسلام و المسلمین امان‌الله علیمرادی نماینده استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری درباره مسئله فیشهای حقوقی و لزوم برخورد با متخلفین اظهار کرد: اگر به بیت‌المال مسلمین تعدی شود و برخورد مناسبی به مقتضی قانون انجام نگیرد، این مسئله به مرور رسمی و عادی می‌شود و هرکس به خود اجازه می‌دهد هرگونه تعدی را اعمال کرده و پاسخگو هم نباشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین علیمرادی با بیان اینکه این مسئله موجب گستاخی و جسارت انسانهای تعدی‌گر و زیاده‌خواه می‌شود و برای اشخاصی که دغدغه حفظ نظام، عدالت و دفع ظلم دارند ایجاد یأس و ناامیدی می‌کند، خاطرنشان کرد: این دو عارضه یعنی گستاخی و جسارت و یأس و ناامیدی، آفت بسیار نابجایی است و آسیبهای زیادی خواهد زد. وظیفه مسئولین این است که با تعدی‌گر برخورد و حق و حقوق ملت را استیفاء کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اگر کاستی‌ در کشور هست باید متوجه همه و اگر رفاه و آرامشی هست برای همه باشد، تصریح کرد: اگر مردم تصور کنند که حاکمیت اهتمام جدی برای تحقق عدالت ندارد، آسیبهای جبران ناپذیری متوجه نظام خواهد شد.

وی افزود: اگر هویت اسلامی که شاخصه اصلی آن تحقق عدالت است زیر سؤال رود، سرانجام از عنوان اسلامیت یک اسم باقی خواهد ماند و نظام از محتوا و حقیقت تهی می‌شود. این مسئله هم به اصل اسلام صدمه می‌زند و هم به نظام و ملت؛ لذا باید گفت اگر برخورد مناسب انجام نگیرد جبران ناپذیر خواهد بود بنابراین دولت و قوه قضائیه باید برخورد جدی کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین علیمرادی با بیان اینکه بقای نظام مبتنی بر این است که نیروهای انسانی شایسته در شاکله حاکمیت حضور داشته باشند، تصریح کرد: برای آنکه جمهوری اسلامی اهداف اسلامی‌اش محفوظ بماند باید کسانی که این مسیر را طی می‌کنند شاخصه‌های اسلامی داشته باشند. نمی‌شود مسئولیت تحقق اهداف اسلامی را به افرادی سپرد که این شاخصه‌ها را ندارند.

این استاد حوزه و دانشگاه درباره بیانات رهبر معظم انقلاب در عید فطر که یکی از علل وقوع پدیده زشت حقوقهای نامشروع را آسیبهای ناشی از «مستی اشرافی‌گری» دانستند، خاطرنشان کرد: شاخصه‌ اصلی شایستگی افراد این است که دنیاطلب نباشند. مسئولین نباید دنیاطلب باشند و باید وظیفه‌مدار باشند. به‌عنوان یک تعهد دینی خدمت کنند نه برای به‌دست آوردن مطامع دنیایی.

وی افزود: امیرالمومنین (ع) می‌فرمایند:«خدایا تو می‌دانی آنچه به‌دست ما انجام می‌گیرد برای به‌دست آوردن مطامع دنیا و قدرت‌طلبی و سلطه‌گری نیست بلکه برای برجسته کردن معالم دین توست تا مظلومان در امان بمانند و اسلام تام و جامع حاکمیت پیدا کند.»

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید در بدنه نظام افرادی با شاخصه‌های اسلامی حضور داشته باشند، گفت: اشخاص دنیاطلب و تجمل‌گرا نمی‌توانند کمکی به ملت و اسلامیت نظام کنند. باید گامهای اساسی برداریم تا افرادی با شاخصه‌های اسلامی در جایگاه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی حضور داشته باشند.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه