رفتن به بالا
  • Monday - 18 July 2016 - 08:40
  • کد خبر : ۴۱۳۱۵
139504261816551618150114

لینک کوتاه:

عربستان وابسته نظامی ترکیه در کویت را بازداشت کرد

عربستان سعودی وابسته نظامی ترکیه در کویت را در پی مشارکتش در کودتای نافرجام در ترکیه، بازداشت کرد.                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزار نيوز؛ […]

به گزارش هزار نیوز ؛

عربستان سعودی وابسته نظامی ترکیه در کویت را در پی مشارکتش در کودتای نافرجام در ترکیه، بازداشت کرد.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نيوز؛ عربستان سعودی، روز یکشنبه «میکائیل گولو» وابسته نظامی ترکیه در کویت را در پی مشارکتش در کودتای نافرجام علیه دولت «رجب طیب اردوغان»، که گروه محدودی از ارتش طرفدار جنبش «گولن» عصر جمعه آن را ترتیب داده بودند، بازداشت کرد.

منابع دیپلماتیک ترکیه اعلام کردند، عربستان سعودی گولو را در فرودگاه بین‌المللی «ملک فهد» در شهر «الدمادم» بازداشت کردند. وی، که از کویت عازم الدمادم شده بود، تلاش می‌کرد از این شهر به اروپا فرار کند.

این منابع با اعلام اینکه تدابیر قانونی برای استرداد میکائیل گولو به ترکیه آغاز شده است، تصریح کردند: کودتاچی‌ها قصد داشتند گولو را به عنوان مدیر کل «موسسه صنایع شیمیایی و مکانیکی» وابسته به وزارت دفاع ترکیه، منصوب کنند.

مسئولان ترکیه و عربستان سعودی تاکنون اظهار نظر رسمی درباره این موضوع ارائه نداده‌اند و هنوز مشخص نشده است که بازداشت وابسته نظامی ترکیه در کویت به درخواست طرف ترکی بوده است یا خیر.

جمعه شب، شماری از نظامیان ترکیه علیه دولت این کشور اعلام کودتا کردند و با به دست گرفتن تعدادی جنگنده و بالگرد مقر پارلمان، ستاد مشترک ارتش  و وزارت دفاع ترکیه را هدف حملات خود قرار دادند. بالاخره تقریبا پس از 12 ساعت درگیری و ناآرامی در خیابان‌های آنکارا و استانبول، دستگاه اطلاعاتی ترکیه به‌همراه پلیس این کشور و با حمایت مردم کنترل اوضاع را به دست گرفتند.

انتهای پیام/منبع:تسنيم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه