رفتن به بالا
  • Sunday - 3 July 2016 - 10:10
  • کد خبر : ۴۰۳۵۷
139409220849448466696632

لینک کوتاه:
چین/

مانور نظامی چین در دریای جنوبی چین در آستانه رای دادگاه بین‌المللی

در حالی که یک دادگاه بین‌المللی قصد دارد در خصوص منازعه چین و فیلیپین رای نهایی را صادر کند، پکن قصد دارد مانورهای نظامی را در اطراف جزایر مورد اختلاف در دریای جنوبی چین برگزار کند.                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزار نیوز؛اداره امنیت دریانوردی چین امروز یکشنبه اعلام […]

به گزارش هزار نیوز ؛

در حالی که یک دادگاه بین‌المللی قصد دارد در خصوص منازعه چین و فیلیپین رای نهایی را صادر کند، پکن قصد دارد مانورهای نظامی را در اطراف جزایر مورد اختلاف در دریای جنوبی چین برگزار کند.

                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛اداره امنیت دریانوردی چین امروز یکشنبه اعلام کرد که مانورهای نظامی چین به زودی در نزدیکی جزایر مورد اختلاف در دریای جنوبی چین انجام خواهد شد.

چین به طور معمولی مانورهای نظامی را در دریای جنوبی چین انجام می دهد. دادگاه بین المللی لاهه قرار است 12 جولای یعنی 22 تیرماه رای نهایی را در خصوص اختلاف چین و فیلیپین بر سر مالکیت جزایر دریای جنوبی چین صادر کند.

اداره امنیت دریانوردی چین اعلام کرد: این مانورهای نظامی طی روزهای 5 تا 11 جولای برگزار خواهد شد. از ورود سایر کشتی ها به آبهای منطقه در طول برگزاری این مانورها، جلوگیری خواهد شد.

ویتنام و تایوان نیز ادعای مالکیت این جزایر را مطرح کرده اند. مقام های آمریکایی نگران آن هستند که رای دادگاه بین المللی که قرار است طی هفته های آینده در خصوص شکایت فیلیپین علیه چین بر سر ادعاهای دریای جنوبی چین صادر شود، موجب گردد تا پکن منطقه ممنوعه هوایی را در دریای جنوبی چین اعلام کند.

طی دو سال اخیر چین دعاوی دریایی گسترده ای در دریای جنوبی این کشور مطرح نموده است که توسط کشورهایی مانند فیلیپین، ویتنام، مالزی، برونئی و تایوان با ساخت چندین جزیره مصنوعی و باندهای فرودگاهی نقض شده است.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه