رفتن به بالا
  • Sunday - 3 July 2016 - 11:37
  • کد خبر : ۴۰۳۸۴
13950227000412_PhotoA

لینک کوتاه:
مدیرکل کمیته امداد کرمان:

محرومیت‌زدایی اولویت اول کمیته امداد امام خمینی است

مدیرکل کمیته امداد امام‌ خمینی استان کرمان گفت: محرومیت‌زدایی در سطح استان کرمان به ویژه مناطق محروم جنوب در اولویت است.                                                اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزار نیوز؛یحیی صادقی شنبه شب در حاشیه دیدار با جمعی از مددجویان کمیته امداد امام‌ خمینی(ره) رفسنجان اظهار داشت: کمیته امداد در سطح استان […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مدیرکل کمیته امداد امام‌ خمینی استان کرمان گفت: محرومیت‌زدایی در سطح استان کرمان به ویژه مناطق محروم جنوب در اولویت است.                                                اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛یحیی صادقی شنبه شب در حاشیه دیدار با جمعی از مددجویان کمیته امداد امام‌ خمینی(ره) رفسنجان اظهار داشت: کمیته امداد در سطح استان کرمان فعالیت‌های خوبی در طول سال داشته که از همه مدیران، امدادگران و کارکنان آن قدردانی می‌کنم.

وی بیان داشت: از جمله برنامه‌هایی که پیش رو داریم محرومیت‌زدایی به‌ ویژه در جنوب استان است، چراکه در این منطقه محرومیت‌هایی وجود دارد.

صادقی ادامه داد: در زمینه محرومیت‌زدایی برای اینکه بتوانیم کمی از محرومیت‌ها را کم کرده و خانواده‌ها را کمک کنیم که روی پای خود بایستند، برنامه داریم که ایجاد اشتغال در این مناطق از محورهای اصلی خواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل که مفهوم پرمحتوایی دارد، بیشترین فعالیت را در این زمینه خواهیم داشت.

صادقی با بیان اینکه در زمینه اشتغال سرفصل‌های جدیدی مطالعه شده که شاید در کشور برای اولین بار باشد، خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی و مدیریت ارشد استان اصرار به طرح‌های کوچک و مولد دارند که در این راستا ورود کرده‌ایم.

وی با اشاره به برنامه‌های کوتاه‌مدت پیش روی کمیته امداد به جمع‌آوری زکات فطره اشاره و عنوان کرد: در شهرستان رفسنجان با شناختی که از تعامل مسؤولان این شهرستان و مشارکت خیران دارم، فضایی امیدبخش ایجاد شده که یک نمونه از آن در این ماه مبارک خیران پذیرای مددجویان برای افطاری هستند و خیران ظرفیت خوبی در این شهرستان هستند.

وی اضافه کرد: روز عید فطر برای نیازمندان واقعی که توسط کمیته امداد شناخته شده‌اند زکات فطره جمع‌آوری و با توجه به اینکه 99 درصد این نیازمندان شناسایی و زیرپوشش کمیته امداد هستند باید در اولویت باشند.

صادقی ابراز داشت: در شهرستان رفسنجان 3 هزار و 800 خانوار با جمعیتی بالغ بر 7 هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد امام‌خمینی(ره) هستند و بخش اعظم آن‌ها خانواده‌های بی‌سرپرستی هستند که سرپرست خانواده به دلایلی فوت کرده که این خانواده‌ها بیشتر به حمایت نیاز دارند.

وی اظهار کرد: عید فطر فرصت مناسبی است تا مردم فهیم کمک‌های خود را برای حمایت از این خانواده‌ها به‌ویژه فرزندان یتیم آنها نشان دهند.

مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی(ره) کرمان عنوان کرد: 420 فرزند یتیم در رفسنجان زیرپوشش هستند که نیاز به حمایت دارند.

وی همچنین به فعالیت‌های فرهنگی کمیته امداد اشاره و بیان کرد: کمیته امداد امام‌خمینی(ره) هم به دانش‌آموزان، به دانشجویان و خانواده‌ها در این زمینه توجه دارد و برنامه‌های خاصی در نظر گرفته است، برنامه‌های آموزش خانواده از محوری‌ترین برنامه‌های فرهنگی است که طول سال برگزار می‌شود.

صادقی ادامه داد: برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در شهرستان‌هایی که کانون فرهنگی است از برنامه‌های کانون‌ها استفاده می‌شود و هر شهرستانی که کانون فرهنگی ندارد از امکانات آموزش‌ و پرورش و بسیج استفاده می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه عزت نفس خانواده‌های مددجویان باید حفظ شود و رسانه‌ها آن را مدنظر قرار دهند، تصریح کرد: نباید به گونه‌ای برخورد و عمل شود که احساس حقارتی به وجود آید.

انتهای پیام/منبع:فارس

 

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه