رفتن به بالا
  • Saturday - 9 July 2016 - 09:03
  • کد خبر : ۴۰۷۲۵
80986_822

لینک کوتاه:
آگهی جديد مزايده عمومی متهم پرونده نفتی منتشر شد؛

مزايده ١٠٥٤٣‌ميليارد‌ی اموال بابک‌‌زنجانی برای پرداخت بدهی ٩‌هزار‌ميليارد‌‌تومانی+جدول

تابستان براي متهم نفتي با مزايده اموال گره خورده است. از آپارتمان معروف خيابان فرشته تا ويلاي كلاردشت و حتي ملك پر سر و صداي ١٦هزار متري ايران زمين. اينها روزگاري براي معرفي بابك زنجاني به عنوان يك ميليارد در رسانه‌ها معرفي مي‌شد. به گزارش هزار نیوز ؛ اين‌بار اما اين ليست در رسانه‌ها منتشر […]

به گزارش هزار نیوز ؛
تابستان براي متهم نفتي با مزايده اموال گره خورده است. از آپارتمان معروف خيابان فرشته تا ويلاي كلاردشت و حتي ملك پر سر و صداي ١٦هزار متري ايران زمين. اينها روزگاري براي معرفي بابك زنجاني به عنوان يك ميليارد در رسانه‌ها معرفي مي‌شد.
به گزارش هزار نیوز ؛ اين‌بار اما اين ليست در رسانه‌ها منتشر شده است تا شايد بتواند بدهی ٩ هزار ميليارد تومان او را صاف كند. قيمت‌هاي پايه مزايده بالاست.
١٢ قلم ملك است كه هر كدام از آنها به تنهايي ارزش بالايي دارند. حالا جمع كل قيمت‌هاي پايه مزايده به زور به ١٠٥٤٣ ميليارد تومان مي‌رسد تا بابك زنجاني براي صاف كردن بدهي‌اش همچنان راه طولاني داشته باشد.
به گزارش آفتاب‌نیوز، ملك ايران‌زمين و آپارتمان ولنجك و حتي آپارتمان برج تهران بخشي از ليست جديد اموال بابك زنجاني است كه براي مزايده در روزنامه رسمي منتشر شده است. ١٢مورد از دارايي‌هايي كه متقاضيان خريد آن تا ٢٩ تيرماه فرصت مراجعه و تماس دارند. اين مزايده شايد يك مزايده ميلياردي باشد اما هنوز ميلياردها تومان تا صاف كردن يك بدهي فاصله دارد. متراژ‌هاي بالا و قيمت‌ها هنوز هم نتوانسته‌اند به ياري متهمي بيايند كه اين روزهايش را به انتظار تجديدنظر در حكم اعدامش است.
مزايده اول هزار و ٤٥٢ ميليارد تومان
نخستين مزايده اموال بابك زنجاني دو سال پيش قيمت‌گذاري شده بود. ٢٧ قلم از املاك او در آن مزايده قيمت‌گذاري شده بود كه بر اساس آن، ويلاي پنج هزار متري در لواسان، هتل‌هاي بين‌المللي در قشم و كيش، يك واحد آپارتمان ٤ ميلياردي در خيابان وليعصر، مجتمع تجاري ٢٦ هزار متري در حوالي پارك وي به ارزش ٢٦٠ ميليارد تومان و چندين خودرو از مهم‌ترين اموال بابك زنجاني در اين مزايده به معرض فروش قرار داده شده بود.
همچنين مجتمع تجاري به ارزش ١٤٠ ميليارد تومان در حوالي ونك، مجتمع مسكوني به ارزش ٦٠ ميليارد تومان در خيابان باهنر، سه هتل در جزيره كيش به ارزش ٢٣٠ ميليارد تومان و يك هتل نيمه ساخته در جزيره قشم به ارزش ١٤٠ميليارد تومان از ديگر اموال بابك زنجاني است كه در اين مزايده به معرض فروش گذاشته شده بود. خبر اما تنها در حد آگهي مزايده بود و پس از آن آنچنان خبري در مورد پايان اين مزايده نيامد. اين مزايده زمستان گذشته با واكنش وكيل متهم نفتي مواجه شد و رسول كوهپايه‌زاده در مورد آن گفته بود: «قرار بر اين بود كه اگر بدهي‌ها از سوي موكلم پرداخت شود اموال وي مسترد شود.» كوهپايه‌زاده با بيان اينكه تلاش زنجاني براي پرداخت بدهي‌ها به شركت نفت ادامه دارد تصريح كرد: انتظار ما اين است كه تا مشخص شدن وضعيت پرداخت بدهي‌ها و صدور راي قطعي، از فروش اموال موكلم جلوگيري شود. وكيل متهم رديف اول پرونده نفتي افزود: اگر فروش اموال موكلم به معني رد مال است كه بايد بگويم هنوز حكمي صادر نشده كه رد مال صورت گيرد، بنابراين مزايده اموال زنجاني تا پيش از صدور راي نهايي معني ندارد» اين واكنش وكيل بابك زنجاني درست پس از آن بود كه مسوول مطالبات وزارت نفت خبر از آغاز فروش اموال اين متهم داده بود.
مزايده ١٠٥٤٣ ميليارد تومان
اين حالا دومين مزايده اموال بابك زنجاني است. مزايده‌اي كه بخشي از جنجالي‌ترين اموال او در آن قيمت‌گذاري شده است. اموالي كه شايد از طريق همان‌ها اسم و رسمش به همه جا كشيده شد. متهم نفتي همچنان به اميد آزادي به قيد وثيقه‌اي است كه قوه قضاييه هم مبلغ آن را ١٠ هزار ميليارد تومان اعلام كرده است. حالا اموال او به فروش مي‌رود تا مشخص شود كه بدهي او صاف مي‌شود يا نه؟ موضوعي كه خيلي از مقامات دولتي پيش از اين نسبت به آن ابراز نااميدي كرده بوده و معتقد بودند كه اموال بابك زنجاني جوابگوي بدهي‌هاي او نيست.
با اين حال آگهي مزايده عمومي بخشي از اموال بابك زنجاني، متهم بزرگ نفتي شامل املاك اداري، مسكوني، تجاري، خدماتي منتشر شد. در آگهي جديد مزايده عمومي اموال بابك زنجاني به ليستي از ١٢ دارايي به فروش گذاشته شده او اشاره شده و نحوه فروش اين اموال شرح داده شده است.
بر اساس آگهي مزايده عمومي، شركت بازرگاني توسعه پايدار آسمان كيش در نظر دارد، ملك ايران زمين، ملك خدامي، ساختمان خيابان دولت، ساختمان چهل كتاب، ساختمان جماران، آپارتمان برج تهران، مغازه‌هاي پاساژ سجاد، آپارتمان خيابان فرشته، آپارتمان ولنجك، ويلاي كلاردشت، ملك هشترود و ملك ايرتويا را با كاربري‌هاي تجاري، اداري، تفريحي ورزشي و هتل، خدماتي و مسكوني به فروش برساند. طبق اعلام شانا، متقاضيان مي‌توانند جهت خريد و دريافت اسناد و شرايط مزايده، از تاريخ انتشار آگهي تا ساعت ١٦ روز سه شنبه ٢٩ تيرماه ٩٥ به نشاني اين شركت واقع در تهران- خيابان شهيد كلاهدوز- نبش اختياريه-جنب بانك انصار- شماره ٦٩- طبقه سوم مراجعه، يا با شماره ٢٢٧٨٤٥٢٤-٠٢١ تماس حاصل كنند؛ همچنين متقاضيان براي شركت در مزايده بايد نسبت به تحويل پاكت و فرم پيشنهاد قيمت همراه با پنج درصد مبلغ پايه مزايده براي تضمين شركت در مزايده به صورت چك تضمين شده بانكي يا واريز نقدي تا تاريخ ١١مردادماه سال ٩٥ اقدام كنند؛ بازگشايي پاكت‌ها در ١١مردادماه سال ٩٥ انجام مي‌شود.
مزايده ١٠٥٤٣‌ميليارد‌تومانی اموال بابک‌‌زنجانی برای پرداخت بدهی ٩‌هزار ميليارد‌ی+جدول
انتهای متن/منبع: اعتماد

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه