رفتن به بالا
  • Sunday - 3 July 2016 - 09:44
  • کد خبر : ۴۰۳۴۴
139407051413495326183194

لینک کوتاه:
وزیر کشور در جلسه اقتصاد مقاومتی ‌کرمان:

مسئولان ‌در حوزه اقتصاد مقاومتی ‌مانند ‌جنگ تحمیلی جهادگونه ورود پیدا کنند/نظام ساختاری کشور ‌نیازمند تغییر اساسی است

وزیر کشور گفت: مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران تکلیف دارند در حوزه اقتصاد مقاومتی همانند دوران جنگ تحمیلی جهادگونه ورود پیدا کنند و ایثارگرانه به این موضوع نگاه کنند.                                                    اخبار […]

به گزارش هزار نیوز ؛

وزیر کشور گفت: مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران تکلیف دارند در حوزه اقتصاد مقاومتی همانند دوران جنگ تحمیلی جهادگونه ورود پیدا کنند و ایثارگرانه به این موضوع نگاه کنند.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ عبدالرضا رحمانی‌فضلی عصر دیروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان کرمان اظهار داشت: باید باور کنیم که اقتصاد مقاومتی موضوع مهم و حیاتی و ضروری است و نگاه این نیست که تنها چند پروژه زودتر، سریع‌تر، ارزان‌تر و باکیفیت انجام شود.

وی با بیان اینکه یک آسیب جدی در حوزه اقتصاد در برنامه‌ریزی‌های توسعه و پیشرفت کشور داریم، افزود: با سرعت تغییراتی که هم‌اکنون در این زمینه ایجاد شده در علم، تولید و دانش و تفکرات برنامه‌های توسعه‌‌ای اگر ما سریع حرکت نکنیم به عقب‌افتادگی جدی و خانمان‌سوز می‌رسیم.

وزیر کشور با بیان اینکه همه باور کنند که اگر کار نکنیم به سیاه‌چال اقتصادی می‌افتیم، تصریح کرد: با وجود همه منابع طبیعی بالا، یک کشور کاملا فقیر هستیم و در تولید ثروت و خلق درآمد فقیر هستیم.

رحمانی‌فضلی بیان کرد: با وجود همه موفقیت‌های که پس از انقلاب در زمینه‌های مختلف داشته‌ایم در حوزه اقتصادی قوی عمل نشده است.

وی با بیان اینکه این امر یک جهاد عظیم را می‌طلبد که مقام معظم رهبری و ولی فقیه آن را در قالب اقتصاد مقاومتی مطرح کرده است، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی اولویت اول کشور است و ضرورت آن به شدت در کشور احساس می‌شود و هیچ عقلی نمی‌تواند آن را رد کند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه موضوع اقتصاد مقاومتی یک موضوع اعتقادی و تکلیفی است، گفت: نمی‌شود دم از رقابت و الگوی حکومت اسلامی بزنیم در حالی که پاسخ اقتصادی مردم خودمان را نتوانیم بدهیم.

رحمانی‌فضلی بیان کرد: مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران تکلیف دارند در حوزه اقتصاد مقاومتی همانند دوران جنگ تحمیلی جهادگونه ورود پیدا کنند و ایثارگرانه به این موضوع نگاه کنند.

وی تصریح کرد: هر کس بتواند تغییر در جهان را در حوزه‌های مختلف، مدیریت کند پیروز میدان است.

وزیر کشور بیان کرد: مقام معظم رهبری بر تغییر مدیریت تأکید داشته و در سخنانی در سه سال گذشته در دانشگاه‌ سمنان به آن اشاره کردند.

رحمانی‌فضلی گفت: کشور انقلابی و مدعی حکومت دینی در جهان باید نگاهش وسیع‌تر از بهبود فضای اقتصادی در کشور خودش باشد.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد مردم محور است که مقام معظم رهبری به آن تأکید دارند، تصریح کرد: مردم را در پروژه‌ها مشارکت دهید و از این موضوع نگران نباشید.

وزیر کشور تأکید کرد: البته نظام ساختاری کشور هم نیازمند تغییر اساسی است که به گونه‌ای در حال انجام است.

رحمانی‌فضلی بیان کرد: اهمیت دادن به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهید و آن‌ها را در زمینه‌های مختلف مشارکت دهید.

وی با بیان اینکه ارائه آموزش‌های لازم در حوزه سرمایه‌گذاری به مردم لازم است، تصریح کرد: مدیران باید به اندیشه‌های نو توسعه‌ای مسلط شوند.

وزیر کشور گفت: از انسان‌های کارآفرین داخل دعوت شود و از تفکر توسعه‌ای آنها استفاده کیند.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه روش‌های مالی و بهره‌وری بررسی و از آن‌ها استفاده به موقع شود، افزود: رقابت اقتصادی در دنیا میلیمتری در حال انجام است و تکنولوژ‌های روز به روز در حال پیشرفت است.

وی با اشاره به اینکه یکی از موارد توسعه پول است، تصریح کرد: مردم کرمان اراده خوبی دارند و مدیریت مناسبی در آن انجام شده و در این استان قرارگاه فرماندهی اقتصاد مقاومتی تشکیل شده است.

وزیر کشور بیان کرد: باید فرهنگ توسعه و کار در جای جای کشور و استان نهادینه شود و به هر روش باید خلق ثروت کرد و روش‌های کسب درآمد باید به مردم آموزش داده شود.

رحمانی‌فضلی گفت: فرهنگ پول نداریم را بیرون بیاندازیم و از ظرفیت‌های موجود می‌شود خلق ثروت کرد.

وی تصریح کرد: دانشگاه کرمان باید متولی توسعه در کرمان باشد و دانشجویان در هر رشته‌ را به واحدهای تولیدی صنعتی  مربوط با رشته به کار بگیرید و مسائل عملی را در آن‌ها تجربه کنید.

وزیرکشور بیان کرد: مدیرآن است که بدون پول و اعتیار بتواند محدوده اطراف خود را مدیریت کند.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه