رفتن به بالا
  • Saturday - 16 July 2016 - 11:49
  • کد خبر : ۴۱۱۷۳
139504231019025898125214

لینک کوتاه:
رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان فولاد استان کرمان:

مشکل پرداخت حقوق نداریم/ وضعیت درمانی بازنشستگان صنعت فولاد مناسب نیست

رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان صنعت فولاد استان کرمان با اشاره به اینکه عمده بیماری‎های بازنشستگان فولاد ریوی و تنگی نفس است، گفت: به دلیل بدهی صندوق به مراکز درمانی، وضعیت درمان بازنشستگان صندوق فولاد مناسب نیست.                                     […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان صنعت فولاد استان کرمان با اشاره به اینکه عمده بیماری‎های بازنشستگان فولاد ریوی و تنگی نفس است، گفت: به دلیل بدهی صندوق به مراکز درمانی، وضعیت درمان بازنشستگان صندوق فولاد مناسب نیست.

                                                 اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نيوز؛هوشنگ انکوتی در رابطه با مشکلات بازنشستگان صنعت فولاد به‌ویژه بازنشستگان معادن ذغال‌سنگ اظهار داشت: بیش از 15 هزار بازنشسته صنعت فولاد در استان کرمان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه به همت نمایندگان مجلس و همکاری دولت امسال مبلغ 18 هزار میلیارد ریال از محل تبصره 7 درآمدهای عمومی دولت به صندوق واریز شد، گفت: با واریز این مبلغ در سال 95 مشکلی با پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد وجود ندارد.

رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان صنعت فولاد استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ حقوق معوقه‌ای وجود ندارد و مستمری بازنشستگان به روز در اوایل ماه پرداخت می‌شود، افزود: این در حالی است که در سال گذشته همیشه مستمری بازنشستگان با دو ماه معوق پرداخت می‌شد.

وی ابراز امیدواری کرد: دولت با پرداخت کامل بدهی خود به صندوق این روند را ادامه دهد تا در سال آینده دوباره با چالش سال 94 روبه‌رو نشویم.

انکوتی با اشاره به اینکه بدهی دولت به صندوق بازنشستگان صنعت فولاد کشور به مبلغ 20 هزار میلیارد تومان به تائید سازمان حسابرسی کشور و مجلس شورای اسلامی رسیده است، گفت: اگر این بدهی پرداخت شود، صندوق می‌تواند با پرداخت معوقات بازنشستگان در زمینه تفاوت احکام سال 91 و اجرای احکام جدید که شامل سختی کار، حق مدیریت و یکسان‌سازی حقوق می‌شود، سرمایه‌گذاری جدید انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین مشکل کنونی بازنشستگان صنعت فولاد بحث درمانی است، تصریح کرد: براساس آئین‌نامه استخدامی فولاد و بر اثر امراض صنعتی و معدنی که به شکل خاص، بازنشستگان این حوزه دچار آن می‌شوند، صندوق بازنشستگی فولاد متعهد به درمان کامل آن‌ها تا رسیدن به بهبودی و سلامت است.

رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان صنعت فولاد استان کرمان با بیان اینکه بدهی صندوق به مراکز درمانی و داروخانه‌ها سبب شده که از قبول دفترچه بهداشتی بازنشستگان در بعضی مواقع خودداری شود، افزود: عمده بیماری‌های بازنشستگان صنعت فولاد و به‌ویژه بازنشستگان معادن ذغال‌سنگ ریوی و تنگی نفس ناشی از کارکردن در شرایط سخت تونل‌های زیرزمینی معادن است.

وی با اشاره به جلسه هفته گذشته با مدیرعامل صندوق بازنشستگان صنعت فولاد کشور در تهران و قول مساعد در پرداخت بدهی صندوق به مراکز درمانی استان کرمان، ابراز امیدواری کرد: در این جلسه توافق شد تا بدهی صندوق بازنشستگی صنعت فولاد به مراکز درمانی و دارخانه‌ها به روز شود. همچنین مدیرعامل صندوق قبول کرد که تا پایان تیر ماه جاری 12 درصد اضافه حقوق دولتی را اجرا و با حکم تحویل بازنشستگان بدهد.

انتهای پیام/منبع:تسنيم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه