رفتن به بالا
  • Monday - 18 July 2016 - 08:47
  • کد خبر : ۴۱۳۲۴
139503111108263167806854

لینک کوتاه:

معارض سوری: آمریکا توان مقابله با روسیه را ندارد

معارض سرشناس سوری در پی تشدید محاصره حلب توسط ارتش سوریه، اظهار داشت: آمریکا توان ایستادگی در مقابل روسیه را ندارد.                                                      اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید […]

به گزارش هزار نیوز ؛

معارض سرشناس سوری در پی تشدید محاصره حلب توسط ارتش سوریه، اظهار داشت: آمریکا توان ایستادگی در مقابل روسیه را ندارد.

                                                     اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نيوز؛ در حالی‌که نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی هوایی روسیه محاصره شهر «حلب» را تنگ‌تر کرده‌اند، مذاکره کننده برجسته جناح معارضان سوری، روز یکشنبه اظهار داشت: آمریکا توان مقابله با روسیه، که مرتکب «جنایات جنگی» در سوریه می‌شود را ندارد.

«بسمه قضمائی» عضو کمیته عالی مذاکره کننده طی کنفرانسی خبری گفت: «آنچه که ما آن را نداریم واکنش جدی به رفتار روسیه در نبرد است. روسیه یک چیز می‌گوید و در عمل کار دیگری انجام می‌دهد.»

وی افزود: به نظر می‌رسد، شانس دور جدید مذاکرات صلح بسیار دور از دسترس است؛ چرا که روسیه، به رغم ادعاهای مستمر درباره آمادگی‌اش برای اقدام جهت صلح در سوریه، همچنان به حملات هوایی خود ادامه می‌دهد.

سازمان ملل متحد اعلام کرده بود، رایزنی‌های «جان کری» وزیر خارجه آمریکا و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه ممکن است موجب تفاهم بر سر دو مانع عمده در روند ازسرگیری مذاکرات صلح سوریه شود. طرفین باید بر سر توقف بمباران کورکورانه و تعیین فرمولی برای یک گذار سیاسی به توافق برسند.

ولی کری در حالی به سفر خود به مسکو پایان داد، که گفته است با وجود دستیابی به تفاهم مشترک درباره گام‌های لازم برای رسیدن به یک فرآیند صلح، برای برداشتن گام‌های عملی باید کارهای زیادی انجام شود.

بسمه قضمانی در ادامه گفت: « آنچه ما نیاز داریم این است که روسیه بار دیگر تأکید کند که به فرآیند سیاسی اهتمام دارد ولی ما چنین چیزی نمی‌بینیم.»

این معارض سوری اضافه کرد «این همان فرصتی است که ما انتظار داریم آمریکایی‌ها واکنش قوی‌تری داشته باشند. از همان لحظه‌ای که کری در مسکو بود و در حال بحث در مورد ترتیبات امنیتی و هدف قرار دادن گروه های تروریستی بود، روسیه به طور کامل در عملیات حلب مشارکت می‌کرد.»

وی از آمریکا و همپیمانان اروپایی و منطقه‌ای آن خواست گام‌های موثر و قدرتمندی برای مقابله با روسیه بردارند.

انتهای پیام/منبع:تسنيم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه