رفتن به بالا
  • Sunday - 10 July 2016 - 10:38
  • کد خبر : ۴۰۷۵۳
139209271641049751762394

لینک کوتاه:
اخبار ضد و نقیض درباره درگذشت بدیع؛

ممانعت مسئولان مصر از ملاقات «محمد بدیع» با خانواده‌اش

خانواده «محمد بدیع» رهبر گروه اخوان المسلمین مصر با اشاره به ممانعت مسئولان این کشور از ملاقات با بدیع در زندان، نسبت به سلامت وی ابراز نگرانی کردند.                                                     اخبار […]

به گزارش هزار نیوز ؛

خانواده «محمد بدیع» رهبر گروه اخوان المسلمین مصر با اشاره به ممانعت مسئولان این کشور از ملاقات با بدیع در زندان، نسبت به سلامت وی ابراز نگرانی کردند.

                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ یک منبع امنیتی اعلام کرد که بامداد روز گذشته محمد بدیع را به دلیل وخامت حالش به یک بیمارستان دولتی انتقال داده‌اند.

برخی رسانه های خبری مصر روز شنبه از درگذشت بدیع و برخی نیز از وخامت حال وی خبر دادند اما تا کنون هیچ بیانیه رسمی در این باره صادر نشده است.

در همین رابطه خانواده بدیع در بیانیه‌ای اعلام کرد که هیچ اطلاعی از وضعیت جسمانی وی ندارد و اخبار منتشر شده درباره بدیع نگران کننده است و از طریق وکیل بدیع موضوع را پیگیری خواهد کرد.

خانواده بدیع همچنین مقامات مصر را مسئول کامل سلامت بدیع دانسته و تصریح کرد که مسئولان مصر برای سومین هفته متوالی از ملاقات با بدیع ممانعت کردند.

از سوی دیگر یک منبع حقوقی و از مسئولان هیئت دفاع از اخوان المسلمین گفت که به دنبال انتشار شایعات درباره وخامت حال بدیع، ما در تلاش هستیم تا از حقیقت ماجرا اطلاع کسب کنیم اما تا کنون موفق نشده ایم و مسئولان مصر سکوت کرده‌اند.

در همین رابطه یک منبع امنیتی در اداره زندان های مصر خبر درگذشت بدیع در داخل زندان را تکذیب کرد و گفت که بامداد روز شنبه وی را به بیمارستان المنیل انتقال داده‌اند.

«محمد بدیع» رهبر جماعت اخوان المسلمین مصر از زمان بازداشت در سال 2013 تا کنون بارها مورد محاکمه قرار گرفته و تا کنون احکام حبس صادر شده علیه وی مجموعا به بیش از 160 سال رسیده است.

بیش از 160 سال حبس که 50 سال آن لغو شده است و 2 مورد حکم اعدام حاصل محاکمه «محمد بدیع» در رابطه با 9 پرونده است که البته احکام اعدام بدیع نیز لغو شده و دستور محاکمه مجدد وی صادر شده است و علاوه بر آن وی در رابطه با 38 پرونده دیگر در انتظار صدور حکم است.

محمد بدیع هشتمین رهبر جماعت اخوان المسلمین است که در تاریخ 16 ژانویه سال 2010 به عنوان جانشین «محمد مهدی عاکف» انتخاب شد، وی از اساتید دانشکده دامپزشکی در دانشگاه بنی سویف بود که در آگوست سال 2013 در آپارتمانی در شهر نصر واقع در شرق قاهره دستگیر شد.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه