رفتن به بالا
  • Sunday - 17 July 2016 - 10:24
  • کد خبر : ۴۱۲۳۶
139206241445047491166154

لینک کوتاه:
برای اولین بار در تئاتر ایران؛

نخستین نشست مسئولان تئاتر کشورهای اسلامی و همسایه ایران برگزار می‌شود

نشست مسئولان تئاتر کشورهای اسلامی منطقه خاورمیانه و کشورهای همسایه ایران با میزبانی اداره کل هنرهای نمایشی برگزار می‌شود.                                                 اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزار نيوز؛ […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نشست مسئولان تئاتر کشورهای اسلامی منطقه خاورمیانه و کشورهای همسایه ایران با میزبانی اداره کل هنرهای نمایشی برگزار می‌شود.

                                                اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نيوز؛ نشست مسئولان تئاتر کشورهای اسلامی و کشورهای همسایه در ایران، از سوی امور بین‌الملل اداره کل هنرهای نمایشی و با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به زودی برگزار می‌شود.

مهرداد رایانی مخصوص، مدیر امور بین‌الملل اداره کل هنرهای نمایشی در این باره گفت: نشست مشترک مدیران تئاتر کشورهای اسلامی به منظور ایجاد ارتباط بین هنرمندان کشورهای اسلامی و آشنایی فرهنگ ملت‌های مسلمان از یکدیگر برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان این نکته که از مسئولان دولتی تئاتر کشورهای همسایه و منطقه برای حضور در این نشست دعوت شده افزود: تاکنون مدیران تئاتر کشورهای قطر، قرقیزستان، لبنان و افغانستان برای حضور در این نشست مشترک اعلام آمادگی کرده‌اند.

محورهای مورد تأکید این نشست در زمینه‌های تولیدات مشترک تئاتر، تبادل آثار بین کشورهای مسلمان و همسایه ایران، ترجمه آثار هنرمندان کشورهای اسلامی، برپایی کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی در کشورهای یکدیگر اعلام شده است.
رایانی تأکید کرد که در پایان این نشست سند مشترک تئاتر کشورهای اسلامی و همسایه ایران تدوین و به امضا شرکت‌کنندگان خواهد رسید.

انتهای پیام/منبع:تسنيم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه