رفتن به بالا
  • Tuesday - 12 July 2016 - 10:47
  • کد خبر : ۴۱۰۲۴
139502121900143357617184

لینک کوتاه:
نماینده مهریز در مجلس:

نزدیکان رئیس‌جمهور حقوق‌های‌ خود را اعلام کنند

صباغیان گفت: عذرخواهی و استعفا برای برخورد با حقوقهای نجومی کافی نیست.                                               اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزار نيوز؛ محمدرضا صباغیان نماینده مردم مهریز در مجلس شورای […]

به گزارش هزار نیوز ؛

صباغیان گفت: عذرخواهی و استعفا برای برخورد با حقوقهای نجومی کافی نیست.

                                              اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نيوز؛ محمدرضا صباغیان نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 22 تیر) پارلمان، با انتقاد از حقوقهای نجومی گفت: حقوقهای نامتعارف باعث دغدغه مردم شده و تکلیف سنگینی را متوجه نمایندگان کرده است.

وی افزود: اقدامات خوبی از سوی دولت و مجلس در رابطه با پیگیری مسئله فیشهای نجومی انجام شده اما این موضوع به خوبی برای مردم روشن نشده است. هنوز مشخص نشده که مشکل قوانین و مقررات بوده و یا از قوانین سوء‌استفاده شده، اگر ناشی از قوانین و مقررات نبوده افرادی برکنار شده‌اند و چرا بزرگ‌ترهایشان برکنار نمی‌شوند؟

وی با طرح این سؤال که اگر مشکل سوء‌استفاده از قوانین بوده چرا وزرا و معاونین آنها و ناظران برکنار نشده‌اند، اظهار کرد: باید مشخص شود که مجلس در قبال این فیشهای حقوقی چه کار کرده است؟ مجلس دو هفته تعطیل بوده و هنوز مشخص نیست که چه کار کرده است. بنده احساس می‌کنم که تناقضاتی در زمینه تعداد فیشهای نجومی وجود دارد.

صباغیان خطاب به لاریجانی که ریاست جلسه را برعهده داشت، گفت: آقای رئیس‌جمهور‌ آماری از فیشهای حقوقی عمومی اعلام کرد و گفت این موضوع فراگیر بوده اما شما گفتید که حدود 900 فیش حقوقی نجومی داریم.

لاریجانی در واکنش به اظهارات صباغیان که به نقل از وی گفت که تعداد فیشهای حقوقی نجومی 900 عدد بوده گفت من چنین چیزی نگفتم.

نماینده مهریز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پیشنهاد بنده این است که به دلیل اینکه موضوع فیشهای حقوقی ملی شده و مردم نیز واقعاً نگرانند و اعتماد عمومی نیز سلب شده، آقای رئیس‌جمهور باید پاسخگو باشد. عذرخواهی و استعفا برای برخورد با فیشهای حقوقی کافی نیست. احساسات مردم خدشه‌دار شده است.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور باید به دلیل فیشهای نجومی از مردم عذرخواهی کند، گفت: باید در خصوص فیشهای حقوقی جدی باشیم مردم انتظار برخورد در این زمینه را داریم. وزرا باید در مجلس حضور یافته و مورد استیضاح و سؤال نمایندگان قرار گیرند.

صباغیان افزود: پیشنهاد بنده این است که اگر دولت قصد دارد که با موضوع فیشهای حقوقی برخورد کند، اقوام آقای رئیس جمهور، وزرا و ناظرین رسیدگی کننده به این مسئله نیز دریافتی‌هایشان را منتشر کنند. یک ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید رطب‌خورده کی منع رطب کند. ما نمایندگان مجلس نیز باید فیشهای حقوقی‌مان را اعلام کنیم.

وی با بیان اینکه اگر امروز با فیشهای حقوقی برخورد نشود به سرنوشت پرونده بابک زنجانی منجر خواهد شد زیرا در این پرونده نیز با بزرگترهای آن برخورد نشد.

انتهای پیام/منبع:تسنيم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه