رفتن به بالا
  • Saturday - 16 July 2016 - 11:04
  • کد خبر : ۴۱۱۵۱
139504251706188378140454

لینک کوتاه:
در گفت‌وگو با یک فوق تخصص گوارش مطرح شد

نقدی بر ازدیاد آندوسکوپی گوارش در ایران/نظارت بهداشتی دستگاههای آندوسکوپی ضعیف است

یک فوق تخصص گوارش بالغین با اشاره به اینکه در ایران آندوسکوپی توسط متخصصین گوارش بیش از پیش انجام می‌شود، گفت: با توجه به وسعت آندوسکوپی‌ در کشور سیستم کنترل و نظارت بر بهداشت دستگاه‌های آندوسکوپ ضعیف است.                                   […]

به گزارش هزار نیوز ؛

یک فوق تخصص گوارش بالغین با اشاره به اینکه در ایران آندوسکوپی توسط متخصصین گوارش بیش از پیش انجام می‌شود، گفت: با توجه به وسعت آندوسکوپی‌ در کشور سیستم کنترل و نظارت بر بهداشت دستگاه‌های آندوسکوپ ضعیف است.                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نيوز؛ رامین طلائی – استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فوق تخصص گوارش بالغین ضمن اشاره به کنترل عفونت‌های ناشی از اندوسکوپی اظهار داشت: امروزه در کشورمان آندوسکوپی توسط متخصصین گوارش بیش از پیش انجام می‌شود که ضرورت وجود یک سیستم بسیار منظم نظارتی بر کنترل و پیشگیری از عفونت را می‌طلبد.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: در این جهت نقش سیستم‌های مختلف بهداشتی با برگزاری کنفرانس‌های مختلف یا سمینار‌ها بسیار مهم است، همچنین بازدید از مراکز و مشخص کردن نحوه ضدعفونی کردن وسایلی که به صورت جمعی در آندوسکوپی استفاده می‌شود نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

این فوق تخصص گوارش بالغین متذکر شد: معمولاً برای ضد عفونی کردن، از گندزادی خیلی قوی استفاده می‌شود که باید به صورت چارت شده و مکتوب در مراکز مجهز به آندوسکوپی به طور کامل وجود داشته باشد.

طلائی با اشاره به ضعف سیستم کنترل و نظارت بر بهداشت دستگاه‌های آندوسکوپ در کشور به بسیج پزشکی گفت: با توجه به وسعت آندوسکوپی‌های انجام شده در سطح کشور بازدیدهایی که باید از طرف معاونت‌های درمان و بهداشت باید در این خصوص انجام شود باید مستمر انجام شود.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خاتمه خاطرنشان کرد: همچنین اطلاع از نحوه شستشوی دستگاه‌های اندوسکوپ و اجرای همه قوانین در مورد آن باید مدام مورد پایش قرار گیرد.

انتهای پیام/منبع:تسنيم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه