رفتن به بالا
  • Sunday - 17 July 2016 - 12:00
  • کد خبر : ۴۱۲۰۰
IMG10254451

لینک کوتاه:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:

نوزدهمین دوره انتخاب کتاب سال استان کرمان برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: نوزدهمین دوره انتخاب کتاب سال استان کرمان برگزار می شود. به گزارش خبرنگار هزار نیوز در کرمان ؛  محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در نشست خبری نوزدهمین دوره انتخاب کتاب سال استان، گفت: کرمان در حوزه چاپ و نشر و کتاب از استان های پیشگام کشور […]

به گزارش هزار نیوز ؛
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: نوزدهمین دوره انتخاب کتاب سال استان کرمان برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار هزار نیوز در کرمان ؛  محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در نشست خبری نوزدهمین دوره انتخاب کتاب سال استان، گفت: کرمان در حوزه چاپ و نشر و کتاب از استان های پیشگام کشور است و از سال 78 هیئت نظارت بر چاپ و نشر کتاب در استان تشکیل شد و تا سال 93 این هیئت فقط در 5 استان  که کرمان یکی از آنها بود، تشکیل شد.

 

وی با بیان اینکه از سال 93، این هیئت در 5 استان دیگر نیز تشکیل شد؛  ادامه داد: جلسات هیئت هر دو هفته یکبار در استان تشکیل می شود و در حوزه های مختلف کتاب ها بررسی می شود؛  تاکنون 4500 مجوز قبل از چاپ دادیم و تا پایان سال 94، دو هزار و 420 مجوز چاپ دادیم.

این مسول با اشاره به موقعیت خوب استان در زمینه چاپ و نشر و کتاب، برگزاری 14 دوره نمابشگاه را گواه این مطلب دانست و افزود: برای سال جاری طرح جدیدی در زمینه برگزاری نمایشگاه کتاب داریم تا به نوعی این طرح{در صورت تأئید} را جایگزین نمایشگاه کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد 62 انتشاراتی، ۹۷ کتابفروش، ۲۲۸ عنوان کتاب چاپ شده در سال گذشته و ۵۴ عنوان در سه ماهه اول سال جاری داریم و 20 هزار جلد کتاب سال گذشته به مراکز مختلف اهدا کردیم و از طریق کمیته خیرین، 80 میلیون کتاب خریداری شده است.

مدیرکل ارشاد استان با بیان اینکه سال 73 اولین دوره انتخاب کتاب سال برگزار و در بعضی سالها به دلیل کتاب های واصله دوسالانه برگزار شده، تصریح کرد: هدف این برنامه، رونق و پویایی صنعت نشر و تشویق ناشران است و سال گذشته بعضی استان ها اولین دوره انتخاب کتاب سال را داشتند اما ما طی این سالها این برنامه را داشتیم و مولفان و مترجمان تشویق شدند و از برنامه های تاثیرگذار بوده است.

وی اظهار داشت: هر سال فراخوان توزیع و در قالب کمیته علمی، آثار انتخاب و تقدیر می شود و این آثار باید سه ویژگی داشته باشند تا بتوانند در فرآیند انتخاب کتاب سال شرکت کنند؛ نویسنده یا کرمانی یا مقیم کرمان باشد، موضوع کرمان و چاپ هم در کرمان باشد.

علیزاده با اشاره به برگزاری نوزدهمین دوره انتخاب کتاب سال در چهارشنبه جاری(۳۰ تیر) از ساعت ۱۷ و ۳۰ تا ۱۹ و ۳۰ در برج بانک تجارت، گفت: در این مراسم از ۱۲ نفر برگزیده و ۲۸ نفر شایسته تقدیر تجلیل می شود و میهمان ویژه برنامه، احمدمسجدجامعی است.

انتهای متن/منبع:خبرگزاری شبستان

 

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه