رفتن به بالا
  • Wednesday - 20 July 2016 - 09:20
  • کد خبر : ۴۱۴۶۵
139504281116179978159334

لینک کوتاه:
موانع حل مسئله کشمیر

وهابیت مانع اصلی حل مسائل مهم جهان اسلام است

یک کارشناس مسائل شبه قاره گفت قدرت‌های سلطه‌گر با اختلاف‌افکنی میان کشورهای اسلامی مانع حل مسائل مهم جهان اسلام به ویژه مسئله فلسطین و کشمیر شده‌اند. اولین مسئله جهان اسلام، مسئله فلسطین است که اگر این مسئله حل شود، امکان حل مسئله کشمیر هم وجود دارد.                   […]

به گزارش هزار نیوز ؛

یک کارشناس مسائل شبه قاره گفت قدرت‌های سلطه‌گر با اختلاف‌افکنی میان کشورهای اسلامی مانع حل مسائل مهم جهان اسلام به ویژه مسئله فلسطین و کشمیر شده‌اند. اولین مسئله جهان اسلام، مسئله فلسطین است که اگر این مسئله حل شود، امکان حل مسئله کشمیر هم وجود دارد.

                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نيوز؛سید ذاکر حسین جعفری کارشناس مسائل شبه قاره هند درباره حوادث اخیر در منطقه کشمیر می‌گوید: ما همانطور که ظلم علیه مردم فلسطین و مسلمانان مناطق دیگر را محکوم می‌کنیم، ظلم علیه مردم کشمیر را هم محکوم می‌کنیم.

وی افزود: آتش حوادث اخیر در پی کشته شدن برهان وانی از فرماندهان گروه موسوم به حرکه المجاهدین شعله‌ور شد، باید تاکید کرد علت اصلی حوادث و فجایع در کشمیر، زخم قدیمی است که هر از چند گاهی این زخم سر باز می‌کند، علت این است که این منطقه یک منطقه مورد منازعه و مناقشه است و به همین سبب این حوادث رخ می‌دهد، همانطور که در سال‌های 2008 و 2010 میلادی شاهد بروز چنین حوادث خشونت‌باری بودیم، امسال هم کشته شدن برهان وانی، آتش درگیری‌ها را شعله‌ور کرد.

وی افزود حقوق مردم کشمیر همچنان نادیده گرفته می‌شود و ظلم به آنها ادامه دارد، ظلم به نفع هیچ کس نیست، به نفع دولت هند هم نیست.

ذاکر حسین خاطر نشان کرد منطقه کشمیر تحت تسلط هند، 21 شهرستان دارد که 9 شهرستان آن شاهد درگیری و بی‌ثباتی است.در تحولات کشمیر، دولت پاکستان هم به نوعی دخیل است.

وی با اشاره به کشته شدن برهان وانی از فرماندهان گروه موسوم به حرکه المجاهدین در عین حال تاکید کرد وهابیت از طریق لشکر طیبه و گروه تروریستی داعش در این منطقه نفوذ دارند، وهابیت در کشمیر فعال است، فعالیت‌های وهابیون طوری است که تشخیص وهابی خیلی سخت است، کسانی که به عنوان لشکر طیبه در کشمیر فعالیت می‌کنند، وهابیت را گسترش داده‌اند، وهابیت همان طور که موجب شکست تلاش‌ها برای حل مسئله فلسطین شده، عامل شکست تلاش‌ها برای حل مسئله کشمیر هم شده است،‌وهابیون عاملان استکبار جهانی هستند.

دلایل بی‌توجهی به بحران کشمیر

این کارشناس مسائل شبه قاره هند درباره دلایل بی‌توجهی جهانیان به کشمیر گفت : شما می‌بینید حتی به مسئله فلسطین هم بی‌توجهی می‌شود، زیرا نهادهای بین المللی از جمله سازمان ملل و شورای امنیت تحت سلطه قدرت‌های جهانی سلطه‌گر است

وی افزود قدرت‌های سلطه‌گر با اختلاف‌افکنی میان کشورهای اسلامی مانع حل مسائل مهم جهان اسلام به ویژه مسئله فلسطین و مسئله کشمیر شده‌اند. اولین مسئله جهان اسلام، مسئله فلسطین است که اگر این مسئله حل شود، امکان حل مسئله کشمیر هم وجود داشت، تا زمانی که مسئله فلسطین حل نشود،‌ حل دیگر مسائل جهان اسلام هم ممکن نیست.

ذاکر حسین جعفری تاکید کرد استکبار جهانی مانع حل مسائل مهم جهان اسلام از جمله مسئله فلسطین و نیز مسئله کشمیر  است.

به گفته وی، مهمترین خواسته مردم کشمیر، این است که حق تعیین سرنوشت آنها به رسمیت شناخته شود و بتوانند خود بدون دخالت دیگران برای آینده خود تصمیم بگیرند.

وی خاطر نشان کرد مسئله کشمیر یک مسئله انسانی است نه یک مسئله نظامی و فقط باید از راه مسالمت آمیز و مذاکرات حل شود.

ذاکر حسین جعفری با انتقاد از سازمان همکاری اسلامی که هم اکنون تحت سیطره و سلطه کامل رژیم آل سعود قرار دارد، اظهار داشت: متاسفانه سازمان همکاری اسلامی هم به وظیفه خود عمل نمی‌کند،‌این سازمان درباره مسئله فلسطین هم اقدامی انجام نمی‌دهد و نهادهای بین المللی از جمله سازمان ملل هم از مردم کشمیر همانند مردم فلسطین حمایت نمی‌کنند.

مهمترین راه حل مسئله کشمیر

وی درباره راه حل مسئله کشمیر به تسنیم گفت: مسئله کشمیر از همان ابتدا هم نظامی نبوده و یک مسئله سیاسی است و راه حل نظامی ندارد، این مسئله باید از طریق مذاکرات میان هند و پاکستان و البته مذاکره با مردم کشمیر حل شود، مردم کشمیر باید طرف سوم مذاکرات باشند و به نظرات و خواسته‌های مشروع آنها توجه شود.

قطعنامه‌های سازمان ملل درباره کشمیر هم باید اجرا شود، تعیین سرنوشت و استقلال کشمیر باید به دست مردم این منطقه رقم بخورد و آنها بتوانند برای سرزمین خود تصمیم بگیرند.

وی در پایان با تاکید بر این‌که چشم امید مردم مظلوم کشمیر به جمهوری اسلامی ایران دوخته شده،‌ افزود: ایران حامی مظلومان جهان است و مردم کشمیر هم مظلوم هستند و انتظار دارند جمهوری اسلامی ایران به عنوان مدافع حقوق مظلومان و مستضعفان جهان به هند فشار وارد کند که طبق قوانین خود به ظلم در کشمیر پایان دهد.

نقش پیروزی انقلاب اسلامی در روحیه‌بخشی به مردم کشمیر

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران که بازتاب گسترده‌ای در تمام دنیا از جمله منطقه کشمیر داشت، مردم مظلوم این منطقه که تا آن زمان با صبر و شکیبایی منتظر سرنوشت خود بودند با ظهور انقلاب اسلامی ایران، دلگرم شده روح تازه به پیکرشان دمید و سبب شد تا در میدان سیاست حضور فعال تری داشته باشند.

هر چند کشمیر مورد بی‌توجهی محض جامعه به اصطلاح جهانی و نهادهای حقوق بشری و سازمان‌های بین المللی به ویژه سازمان ملل قرار گرفته است، با این حال حامیان واقعی امت اسلام یعنی جمهوری اسلامی ایران بر اساس اصول خود که یکی از آنها حمایت از مظلومان و مستضعفان جهان است، اهتمام ویژه‌ای به مردم کشمیر داشته است و در راس حامیان مردم کشمیر، حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری، امام خامنه‌ای قرار دارند.

حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه،مسئله کشمیر را در کنار مسئله فلسطین قرار داده آن را یک مسئله اسلامی یاد کرده بودند، ایشان 23 آبان 1344 طی سخنانی در نجف اشرف چنین فرموده بودند: «… در کلمه توحید که مشترک بین همه است، در مصالح اسلامی که مشترک بین همه است با هم توحیدِ کلمه کنند. اگر اینها توحید کلمه کنند، دیگر یهود به فلسطین طمع نمی‌کند؛ دیگر هندو به کشمیر طمع نمی‌کند.. اگر توحید کلمه کنید، چطور هندوی بدبخت می‌تواند کشمیر عزیز را از ما بگیرد و از مسلمین بگیرد و هیچ کاری از آنها نیاید؟

امام خامنه ای نیز حدود هفتاد نوبت در مناسبت‌های مهم و کلیدی طی دوره امامت و رهبری‌شان از مظلومیت کشمیر سخن به میان آورده‌اند.ایشان در دهه 60 سفر تاثیرگذاری به کشمیر داشتند که با استقبال گسترده مسلمانان این منطقه روبرو شدند و آنها با شعارهایی به ابراز احساسات پرداختند.

شیعیان کشمیر همزیستی مسالمت آمیزی با دیگر ادیان و مذاهب به ویژه با اهل سنت دارند و هیچ نوع اختلاف و درگیری با ادیان و مذاهب دیگر ندارند و مثل دو برادر در کنار هم زندگی می کنند.به ویژه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و سفر تاثیرگذار و مهم امام خامنه‌ای به کشمیر در اوایل پیروزی انقلاب، فضا به طور کلی در کشمیر عوض شده است و در نتیجه آن، شیعیان و اهل سنت بیش از بیش به یکدیگر نزدیک شده اند.

مردم کشمیر آثار منور شدن به  نور دین مبین اسلام را مدیون مبلغانی ایرانی دانسته و به همین سبب تعلق و دلبستگی عجیبی به ایران اسلامی داشته‌اند.

متاسفانه‌ طی سال‌‌های اخیر فعالیت‌های عناصر وابسته به فرقه ضاله وهابیت در کشمیر گسترش یافته است و آنها با تحرکات فتنه‌افکنانه خود در راستای برهم زدن وحدت شیعه و سنی گام برداشته‌اند.

باید گفت که کشمیر متعلق به جهان اسلام است نه به کشورهای همجوار خود، مردم کشمیر اثبات کرده‌‌اند که حاضر هستند برای دین مبین اسلام دست به هر فداکاری بزنند، آنها نمی‌خواهند قربانی خواسته‌های یک کشور یا حزب و یا قبیله شوند، در یک کلام مردم کشمیر می‌خواهند سرنوشت خود را به دست خود تعیین کنند و برای آینده خود تصمیم بگیرند.
انتهای پیام/منبع:تسنيم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه