رفتن به بالا
  • Sunday - 10 July 2016 - 11:46
  • کد خبر : ۴۰۸۱۳
139402271011589265316684

لینک کوتاه:
نگرانی از آماده‌سازی ورزشگاه خانگی پرشورها

پیشرفت ۳۰ درصدی ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز/ خانه به دوشی تراکتوری‌ها شاید تا بیش از هفته هشتم + تصاویر

کشت زمین چمن ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز تاکنون حدود ۳۰ درصد پیشرفت داشته و این ورزشگاه برای آغاز لیگ آماده نخواهد شد.                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال […]

به گزارش هزار نیوز ؛

کشت زمین چمن ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز تاکنون حدود ۳۰ درصد پیشرفت داشته و این ورزشگاه برای آغاز لیگ آماده نخواهد شد.

                                                  اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز پس از پایان لیگ پانزدهم زیر کشت رفت و شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کارهای مربوط به این ورزشگاه را به یک شرکت خارجی سپرد، شرکتی که تمام تغییرات در سیستم ورزشگاه تا پهن کردن چمن را زیر نظر یک شرکت آلمانی به نام «ریهاو» انجام می‌دهد.

این شرکت برای انجام کارهای ورزشگاه یادگار امام (ره) از دو مشاور عالی استفاده می‌کند که این مشاوران پیش از این هم نقش مشاوره در پروژه‌های زمین‌های تمرینی رئال مادرید، بارسلونا و بیشتر ورزشگاه‌های ترکیه را بر عهده داشته‌اند.

در حال حاضر شاهین درست‌کار، نماینده شرکت توسعه و تجهیز برای پیگیری کارهای مربوط به ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز است که با پیمانکار مربوطه و مشاوران ارتباط دارد. در حال حاضر هم 30 درصد از کارهای مربوط به آماده کردن ورزشگاه یادگار امام (ره) پیش رفته و قرار است پس از نهایی شدن زیرسازی، چمن ورزشگاه یادگار امام (ره) به‌صورت رول وارد شود که وارد کردن چمن به این شکل برای اولین بار در ایران رخ خواهد داد.

براساس این گزارش، در عملیات مرمت ورزشگاه یادگار امام پس از برداشتن چمن، 60 درصد از خاک نباتی ورزشگاه نیز به‌دلیل آفتی که در آن وجود داشت، برداشته شده و پس از کندن زمین برای زه‌کشی، قرار است کانال‌های زه‌کشی مشبک و سوراخ‌دار در زمین گذاشته شود. این کانال‌ها آب اضافی زمین را که هنگام آبیاری و بارش باران و برف در زمین جمع می‌شود، از زیر زمین خارج می‌کند تا از لجن شدن چمن جلوگیری کند.

پس از پوشاندن این کانال‌ها و فیلترریزی، لوله‌های آبیاری و لوله‌های گرمایشی که حدود 35 کیلومتر است و به طولانی شدن عمر چمن کمک می‌کند، به‌زودی در زمین قرار داده شده و پس از انجام سایر کارهای زیرسازی، چمن پهن خواهد شد، چمنی که قرار است از شرکت ترکیه‌ای که تحت‌ِلیسانس شرکت آلمانی کار می‌کند، وارد تبریز شود.

شاهین درست‌کار در این خصوص  گفت: وارد کردن چمن‌های رولی از ترکیه حساس‌ترین بخش این پروژه است. ما از زمان خرید چمن از کشور ترکیه تا پهن کردن آن فقط پنج روز فرصت داریم که اگر نتوانیم در این مدت چمن را پهن کنیم، فاسد خواهد شد. به این دلیل که پس از بارگیری و عبور چمن از مرز، باید آن را در کانیتنرهای سرمایشی قرار دهیم و به ورزشگاه برسانیم.

وی افزود: وارد کردن چمن نیاز به همکاری گمرک کشور، جهاد کشاورزی و… دارد تا در فرصت پنج روزه بتوانیم چمن را در ورزشگاه پهن کنیم. این چمن 10 سال ضمانت دارد که در بهترین سطح باشد و بعد از آن دوباره باید چمن جدید خریداری کرده و در ورزشگاه پهن کنیم تا همیشه چمنی مرغوب در اختیار داشته باشیم.

نماینده شرکت توسعه و تجهیز در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز درباره زمان دقیق آماده‌سازی ورزشگاه اظهار داشت: طبق قراردادی که با پیمانکار داریم، از 15 خردادماه که آنها کار را تحویل گرفته‌اند، قرار شده 90 روزه کار را به ما تحویل دهند و پس از آن هم یک ماه برای تست و راه‌اندازی زمان می‌خواهند. مشاورهای پروژه هم لحظه به لحظه با پیمانکار و ما در ارتباط هستند تا کار به بهترین کیفیت پیش رود.

باتوجه به اینکه زمان تعیین شده از سوی پیمانکار طبق قرارداد 90 روز و یک ماه (مجموعاً چهار ماه) است، زمان بهره‌برداری نهایی از ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز هفته دوم مهرماه 95 خواهد بود. طبق برنامه لیگ شانزدهم و باتوجه به تاریخ تعیین شده، بازی‌های تراکتورسازی تا هفته هشتم در ورزشگاهی خارج از یادگار امام (ره) برگزار می‌شود که سرخپوشان تبریز تا آن زمان خانه به دوش خواهند بود.

البته برخی شاهدان نیز می‌گویند که روند اجرای پروژه و آماده‌سازی ورزشگاه یادگار امام (ره) به کُندی پیش می‌رود و پیمانکاران 20 تا 25 روز از برنامه خود عقب هستند. البته قرار است این عقب بودن کار با فعالیت 24 ساعته جبران شود که اگر این اتفاق رخ ندهد، آماده‌سازی ورزشگاه به هفته دهم کشیده خواهد شد. در این صورت پیمانکار نیز باید به شرکت توسعه و تجهیز روزانه خسارت پرداخت کند.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه