رفتن به بالا
  • Tuesday - 12 July 2016 - 09:20
  • کد خبر : ۴۰۹۸۰
IMG19422101

لینک کوتاه:
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی:

کار فرهنگی نباید بهانه سکوت مقابل قانون‌شکنان بد‌حجاب باشد 

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی بابیان اینکه نمی‌شود به بهانه کار فرهنگی مقابل قانون‌شکنان سکوت کرد بر لزوم چاره‌اندیشی درباره گسترش بد‌حجابی در جامعه تأکید کرد.  به گزارش هزار نیوز ؛ غلامعلی حداد عادل  در حاشیه همایش ملی علمی قیام گوهرشاد در جمع خبرنگاران بابیان اینکه هر واقعه‌ای که در زمان رخ می‌دهد، در معرض خطر […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی بابیان اینکه نمی‌شود به بهانه کار فرهنگی مقابل قانون‌شکنان سکوت کرد بر لزوم چاره‌اندیشی درباره گسترش بد‌حجابی در جامعه تأکید کرد.

 به گزارش هزار نیوز ؛ غلامعلی حداد عادل  در حاشیه همایش ملی علمی قیام گوهرشاد در جمع خبرنگاران بابیان اینکه هر واقعه‌ای که در زمان رخ می‌دهد، در معرض خطر فراموشی است، گفت: در خصوص قیام گوهرشاد افراد جرأت یا همت ورود به مسأله نداشتند تا گزارشی دقیق و دست‌اول از آن واقعه تهیه کنند، به همین سبب این مسأله بیشتر در معرض خطر فراموشی قرار دارد و اگر ابعاد و عمق فاجعه را در نظر بگیریم از این سکوت 80 ساله بیشتر تعجب می‌کنیم.

 

وی بابیان اینکه بازیابی این واقعه ستودنی است، افزود: مشهد در بررسی این واقعه سزاوارتر از سایر شهرهاست و امیدواریم این اقدام محدود به امسال نباشد و در سال‌های آینده ابعاد اجتماعی آن بازبینی و به نسل‌های آینده منتقل شود.

 

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با ابراز تأسف از وضعیت موجود حجاب در جامعه گفت: هیچ‌کس از این تحول رضایت ندارد؛ تحولی که روزبه‌روز بدحجابی در آن بیشتر می‌شود آسیب است که اگر برایش چاره‌اندیشی نشود شاهد نمونه‌های بدتر آن خواهیم بود.

 

حداد عادل ترویج بی‌حجابی و برهنگی را بخشی از جنگ نرم دشمن علیه انقلاب دانست و تأکید کرد: یکی از ابزارهای دشمن در این ماجرا این است که تا دستگاه قانونی با مظاهر بی‌حجابی برخورد می‌کند شلوغ کرده و با تبلیغات منفی فضاسازی می‌کنند و این‌گونه القا می‌کنند که حجاب مسأله فرهنگی است و نباید با آن برخورد شود.

 

وی تصریح کرد: کار فرهنگی اصل و اساس مسأله حجاب است اما نباید به این بهانه در مقابل قانون‌شکنان و آن‌هایی که می‌خواهند فضای جامعه را تغییر دهند و مراعات قانون را نکنند سکوت کرد.

 

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی وظیفه زن مسلمان امروز را علاوه بر خانه‌داری، حضور در جامعه و انجام‌وظیفه اجتماعی با مراعات حجاب برشمرد و تأکید کرد: این اقدام بهترین تبلیغ برای حجاب است و همه از بعد امربه‌معروف باید نسبت به آن اقدام کرده و از بعد نهی از منکر مانع توسعه بی‌حجابی شوند.

 

حداد عادل همچنین در خصوص انتخابات سال آینده ریاست جمهوری گفت: مسلماً انتخابات آینده آزمون مهم و ایستگاه سیاسی حساسی است که اصولگرایان تلاش خواهند کرد در آن وظیفه خود را نسبت به انقلاب انجام دهند؛ اما هنوز به جمع‌بندی واحدی در خصوص معرفی چهره نرسیده‌ایم و باید بررسی‌ها ادامه پیدا کند.

 

وی تجربه رسیدن به وحدت در انتخابات مجلس 94 را خوب توصیف و ابراز امیدواری کرد: در انتخابات 96 از این تجربه بهترین استفاده را داشته باشیم.

 

نماینده مردم تهران در مجلس نهم شفاف بودن و برخورد جدی با متخلفین حقوق‌های نجومی و ریشه‌یابی این مسأله را الزامی دانست و گفت: دولت باید پیگیری کند که چرا این اتفاق عجیب و زشت رخ‌داده و هر سه قوه بخصوص قوه مجریه این مسأله را ریشه‌یابی کنند چراکه این مسأله با جهانی کردن و فرافکنی و توجیه حل نمی‌شود.

 

انتهای متن/منبع:خبرگزاری دانشجو

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه