رفتن به بالا
  • Saturday - 16 July 2016 - 11:43
  • کد خبر : ۴۱۱۶۹
139504251204479518138224

لینک کوتاه:
رئیس کمیسیون آموزش مجلس:

کاهش شرکت‌کنندگان کنکور رشته ریاضی زنگ خطری برای کشور است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رشته ریاضی ظرفیت‌های زیادی برای توسعه علمی کشور و دستیابی به فناوری‌های مدرن در کشور دارد گفت: کاهش شرکت‌کننده دانش‌آموزان در رشته ریاضی و کم‌انگیزگی آنان یک زنگ خطر برای کشور است.                       […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رشته ریاضی ظرفیت‌های زیادی برای توسعه علمی کشور و دستیابی به فناوری‌های مدرن در کشور دارد گفت: کاهش شرکت‌کننده دانش‌آموزان در رشته ریاضی و کم‌انگیزگی آنان یک زنگ خطر برای کشور است.

                                                 اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نيوز:محمدمهدی زاهدی در رابطه با نحوه برگزاری آزمون کنکور سراسری سال 95 اظهار داشت: 860 هزار نفر داوطلب در کنکور سراسری امسال در کل کشور شرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه تعداد داوطلبان خانم بیشتر از آقا بوده است گفت: امسال 17 هزار نفر کاهش شرکت‌کننده در کنکور سراسری داشته‌ایم که 59 درصد شرکت‌کنندگان از خانم‌ها و 41 درصد از آقایان بودند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 60 درصد داوطلبان شرکت‌کننده در رشته تجربی ثبت‌نام کردند افزود: متاسفانه در رشته ریاضی با کاهش حضور داوطلب روبرو هستیم و این موضوع یک زنگ خطر برای کشور است.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم در توسعه علمی کشور موفق بوده و به فناوری‌های مدرن دست پیدا کنیم چاره‌ای جز داشتن دانشمندان و دانشجویان رشته ریاضی نداریم خاطرنشان‌کرد: باید این موضوع آسیب‌شناسی جدی شود و وزارت آموزش و پرورش بررسی کند.

زاهدی با اشاره به اینکه در حوزه تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان و اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند علم ریاضی هستیم تاکید کرد: اگر این عدم‌انگیزه برای شرکت در رشته ریاضی در بین دانش‌آموزان به موقع آسیب‌شناسی نشود در آینده با یک بحران علمی روبرو می‌شویم.

وی با بیان اینکه در کمیسیون آموزش مجلس این موضوع را پیگیری می‌کنیم افزود: رشته ریاضی رشته سختی نیست و باید استعدادیابی‌های لازم در این رشته در مدارس انجام شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای چشم‌انداز علمی کشور در سال‌های آینده به رشته ریاضی و فارغ‌التحصیلان این رشته در کشور نیازمندیم اظهار داشت: صدا و سیما و معلمان در ترغیب دانش‌آموزان و والدین آنها به تحصیل در رشته ریاضی همکاری کنند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که قانون حذف کنکور برای حضور در دانشگاه به کجا رسید؟ گفت: براساس آنچه که قانون تصویب کرده است باید تا سه سال آینده حداقل 85 درصد ورودی دانشگاه‌ها براساس آزمون‌های استانداردی باشد که وزارت آموزش و پرورش در سه سال پایانی دبیرستان از دانش‌آموز می‌گیرد.

وی با بیان اینکه البته در برخی رشته‌های تجربی و مهندسی که رقابت بسیتر نزدیک است امکان حذف کنکور هم کمتر است تصریح‌کرد: وزارت آموزش و پرورش با یک اقدام مناسب و برنامه کیفی مقدمات حذف کنکور را فراهم کند.

به گزارش تسنیم، محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روز گذشته از نحوه برگزاری آزمون سراسری کنکور سال 95 در دانشگاه بین‌المللی شهید باهنر کرمان بازدید کرد.

انتهای پیام/منبع:تسنيم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه