رفتن به بالا
  • Monday - 4 July 2016 - 12:37
  • کد خبر : ۴۰۵۰۰
139411171329552277051454

لینک کوتاه:
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان:

۲۳۲ هزار نفر در استان کرمان تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفته‌اند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۵۰۰ میلیون تومان فطریه روزه در استان کرمان جمع‌آوری شد، گفت: امسال نیز ۵۰۰ پایگاه فعال برای جمع‌آوری فطریه روزه و کمک به نیازمندان در نظر گرفته شده است.                   […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۵۰۰ میلیون تومان فطریه روزه در استان کرمان جمع‌آوری شد، گفت: امسال نیز ۵۰۰ پایگاه فعال برای جمع‌آوری فطریه روزه و کمک به نیازمندان در نظر گرفته شده است.

                                                       اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛ یحیی صادقی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان کرمان پیرامون برنامه های عید سعید فطر اظهار داشت: در بحث محرومیت زدایی اگر یک روز زودتر کمک رسانی انجام شود قطعا اثرش بیشتر و بهتر است.

وی با اشاره به اینکه توجه به محرومیت صرفاً معطوف به جنوب استان کرمان نیست، گفت: در همین حاشیه شهر کرمان خانواده‌های نیازمندی زندگی می‌کنند که نیازمند کمک‌های مردمی در زمینه‌های مختلف هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان خاطرنشان کرد: انسان‌هایی وجود دارند که بدون هیچ وابستگی به دولت به صورت خودجوش در عرصه کمک به نیازمندان پیش قدم می‌شوند و دیدن این افراد و اقداماتشان بسیار لذت‌بخش و آرام‌بخش است و البته وظیفه دستگاههای دولتی و حاکمیتی نظام را سنگین‌تر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در استان کرمان 232 هزار مددجو تحت پوشش و حمایت کمیته امداد هستند، گفت: این تعداد تحت 98 هزار خانواده در کمیته امداد پرونده شناسایی دارند.

صادقی از 54 هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد خبر داد و افزود: تعداد 15 هزار نفر از این خانم ها سن کمتر از 45 سال دارند که همسر آنها فوت شده است و الآن دچار مشکلات شدند.

وی با بیان اینکه توانمندی افراد تحت پوشش در اولویت فعالیت‌های کمیته امداد است، تصریح کرد: کمیته امداد سرفصل های زیادی در زمینه کمک به خانواده‌های نیازمند دارد که بحث اشتغال و فرهنگ‌سازی در رابطه با کارآفرینی و کارآموزی در رأس آنها است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه در سال گذشته اعتباری بالغ بر 67 میلیارد تومان برای بحث اشتغالزایی تخصیص داده شده است، تاکید کرد: محوری‌ترین مسئله ما موضوع اشتغال و کارآفرینی است و در سال گذشته برای 5 هزار و 510 نفر در استان از طریق وام‌های کم‌بهره شغل ایجاد شد.

وی اظهار داشت: در صورتی که یک واحد صنفی افراد تحت پوشش امداد را در محل کسب خود به کار بگیرد تا 2 سال حق بیمه آن فرد به کار گرفته شده را کمیته امداد پرداخت می کند.

صادقی در رابطه با برنامه‌های عید سعید فطر و نحوه جمع‌آوری زکات فطریه و کفاره روزه‌داران، گفت: 500 پایگاه فعال در اسطح استان کرمان آماده دریافت زکات فطریه و کفاره روزه مردم هستند.

وی شماره حساب 2203136105 بانک تجارت و شماره سامانه پیام کوتاه #1*8877* را از دیگر راه‌های پرداخت زکات فطریه مطرح کرد و افزود: 213 هزار پاکت جمع‌آوری زکات فطریه و کفاره روزه درب منزل مردم در سطح استان توزیع شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از 500 میلیون تومان کمک‌های مردمی در رابطه با فطریه روزه جمع‌آوری شده است، خاطرنشان کرد: مبلغ فطریه روزه نفری 6 هزار تومان و کفاره روزه برای هر نفر 2 هزار تومان از سوی مراجع اعلام شده است.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه