رفتن به بالا
  • Tuesday - 5 July 2016 - 09:18
  • کد خبر : ۴۰۵۲۱
DSC_9658

لینک کوتاه:
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت:

7 هزار و 141 واحد صنعتی راکد در کشور وجود دارد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 7 هزار و 141 واحد صنعتی راکد در کشور داریم. به گزارش هزار نیوز ؛  علی یزدانی امشب در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمان اظهار داشت: تحقق اقتصاد مقاومتی و فرماندهی آن مانند جنگ است که زمان مشخصی را نمی‌شناسد. وی با اشاره به انتخاب […]

به گزارش هزار نیوز ؛

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 7 هزار و 141 واحد صنعتی راکد در کشور داریم.

به گزارش هزار نیوز ؛  علی یزدانی امشب در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمان اظهار داشت: تحقق اقتصاد مقاومتی و فرماندهی آن مانند جنگ است که زمان مشخصی را نمی‌شناسد.

وی با اشاره به انتخاب استان کرمان به عنوان یکی از پایلوت‌های اقتصاد مقاومتی ادامه داد: همه باید به گونه‌ای عمل کنیم که موانع فراروی تولید در استان کرمان برداشته شود.

معاون وزیر صنعت ادامه داد: نخستین مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تشکیل کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست وزیر صنعت بود و تاکنون بیش از 20 جلسه ستاد و 11 جلسه کارگروه ملی تشکیل و تصمیمات بسیار مهمی اتخاذ شده است.

یزدانی افزود: 88 هزار و 352 واحد دارای پروانه بهره‌برداری در کشور فعال هستند که 80 هزار و 476 واحد صنایع کوچک و 4 هزار و 362 واحد متوسط و چهار درصد نیز صنایع بزرگ داریم.

وی با اشاره به اینکه 950 شهرک و ناحیه صنعتی کشور دارای 37 هزار و 583 واحد مستقر هستند، عنوان کرد: 34 هزار و 952 مورد صنایع کوچک و یک هزار و 729 واحد صنایع متوسط هستند.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: فقط 900 واحد صنایع بزرگ در شهرک‌های صنعتی کشور وجود دارد که 108 مورد از آنها راکد است.

یزدانی با اشاره به راکد بودن 7 هزار و 141 واحد صنعتی راکد ابراز داشت: 58 درصد واحدهای تعطیل شده در دولت نهم و دهم و 42 درصد در سه دولت دیگر بوده است.

وی عنوان کرد: در استان کرمان نیز دارای یک هزار و 928 واحد تولیدی شامل یک‌هزار و 656 واحد صنایع کوچک و 88 واحد صنایع بزرگ است.

انتهای متن/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه