رفتن به بالا
  • Sunday - 14 August 2016 - 10:55
  • کد خبر : ۴۱۸۲۲
IMG08420941

لینک کوتاه:
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

آقای جنتی بگوید برای فرهنگ و هنر کشور چه کرده/ مدافع دستگاه قضا برای برخورد با وزیر هستیم

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: کمیسیون حقوقی خانه ملت به عنوان پشتیبان نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران از مواضع دستگاه قضا درباره کنسرت‌ها حمایت می‌کند. به گزارش هزار نیوز ؛ حجت‌الاسلام حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس در گفت‌وگویی با اشاره به واکنش‌های برخی مقامات قضایی نسبت به اظهارات اخیر وزیر فرهنگ […]

به گزارش هزار نیوز ؛

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: کمیسیون حقوقی خانه ملت به عنوان پشتیبان نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران از مواضع دستگاه قضا درباره کنسرت‌ها حمایت می‌کند.

به گزارش هزار نیوز ؛ حجت‌الاسلام حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس در گفت‌وگویی با اشاره به واکنش‌های برخی مقامات قضایی نسبت به اظهارات اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد پیرامون لغو کنسرت‌ها در کشور، این مسئله را از چند جنبه بررسی کرد و اظهار داشت: اگر بخواهیم براساس شأن مقدس اسلام عمل کنیم می‌بینیم که جایی در نظام اسلامی به این معنا برای برگزاری کنسرت‌ها وجود ندارد.

وی ادامه داد: این مسئله نه تنها پس از انقلاب بلکه پیش از آن نیز در میان ملت ایران، به عنوان  یک ملت فرهیخته، سنتی و معتقد به اهل بیت وجود نداشته است.

نوروزی با طرح این پرسش که در کجای قانون اساسی برای برگزاری کنسرت‌ها مجوز صادر شده است، تصریح کرد: طبیعی است، زمانی که قانون مجازات اسلامی، برای بدحجابی و خلوت دو نفر نامحرم با یکدیگر مجازات تعیین می‌کند  نسبت به این موارد که هیچ جایی در فقه اسلامی نداشته و بدآموزی دارد؛ موضع‌گیری کند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس بیان داشت: زمان رای اعتماد وزرای کابینه روحانی برخی می‌گفتند آقای جنتی مجتهد است؛ ایشان امروز به ما بگوید در کجای اجتهاد، فقه و درس خارجی که خوانده‌اند اجازه برپایی کنسرت به این معنا داده شده است؟ مگر ما باید هر زمان به هر دلیلی جوزده شویم؟!

نوروزی تاکید کرد: اگر دادستان مشهد به عنوان یک فقیه و روحانیِ درس‌خواندهِ متدین یا دادستان تهران به عنوان یک حقوقدان متبحر نسبت به این مسئله اعتراض می‌کنند حتما درباره آن از شورای عالی قضائی استنتاج کرده‌اند. ما نیز در کمیسیون حقوقی خانه ملت به عنوان پشتیبان نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران از مواضع دستگاه قضا در این باره حمایت کرده و اجازه برگزاری کنسرت‌ها را به این روش و معنا نمی‌دهیم. کمیسیون قضایی همچون قوه قضاییه مخالف برگزاری کنسرت‌هاست و هیچ ترسی هم از صحبت‌های جنتی مبنی براینکه این مسئله برای قوه قضاییه گران تمام می‌شود، نداریم.

وی با بیان اینکه کمیسیون قضایی قطعا در مقابل این‌گونه بداخلاقی‌ها جبهه خواهد گرفت، افزود: آنقدر در کشور مشکلات و گرفتاری وجود دارد که اظهارنظر درباره لغو کنسرت‌ها در مراحل آخر قرار می‌گیرد.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس در ادامه بیان داشت: آقای جنتی باید امروز  به ما پاسخ دهد که بر روی تقویت کتابخانه‌ها چه کارهایی انجام داده‌ است؟ چه کارنامه‌ای از خود در فعالیت‌‌های مساجد به جای گذاشته است؟جنتی باید پاسخ بدهد تا چه اندازه از بودجه پایین فرهنگی که میان  34 دستگاه تقسیم شده به پیکره فرهنگی مردم تزریق می‌شود؟ همچنین وزیر ارشاد باید درباره اینکه تاکنون برای تقویت عرصه هنر و مسائل اساسی آن هم چون فیلم، سینما، تئاتر، شعر و …. چه اقدامات درخوری انجام داده پاسخ‌گو باشد.

نوروزی در پایان با بیان اینکه فراکسیون روحانیت مجلس نیز با برپایی کنسرت‌ها با این روش مخالف است، خاطرنشان کرد: امیدواریم جنتی قدری روی این مسائل دقت کند. نظام ما یک نظام اسلامی و کشورمان یک کشور ولایی است. جنتی باید به عنوان فردی که پدرش مجتهد مسلم و خود فرزند حوزه است به دغدغه‌های مراجع، جامعه روحانیت، فراکسیون روحانیت، کمیسیون قضایی و قضات محترم و انقلابی توجه بیشتری نشان دهد.

انتهای متن/منبع:خبرگزاری دانشجو

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه