رفتن به بالا
  • Sunday - 21 August 2016 - 10:24
  • کد خبر : ۴۱۹۸۴
139407231124292776301054

لینک کوتاه:
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

استان کرمان پایلوت طرح تولید برق خانگی است

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تولید برق پنج مگاواتی خانگی به عنوان پایلوت در استان کرمان اجرایی می‎شود که هر نفر با سرمایه‌گذاری در روستاها و شهرها در این طرح می‌تواند مشارکت کند. به گزارش هزار نیوز ؛ محمدرضا پورابراهیمی در سخنرانی‌های پیش از خطبه نماز جمعه شهر کرمان مهم‌ترین […]

به گزارش هزار نیوز ؛
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تولید برق پنج مگاواتی خانگی به عنوان پایلوت در استان کرمان اجرایی می‎شود که هر نفر با سرمایه‌گذاری در روستاها و شهرها در این طرح می‌تواند مشارکت کند.

به گزارش هزار نیوز ؛ محمدرضا پورابراهیمی در سخنرانی‌های پیش از خطبه نماز جمعه شهر کرمان مهم‌ترین بحثی که در جلسات و نشست‌ها داشته‌ایم موضوع پیگیری مسائل مهم اقتصادی در کشور و استان بوده که امروز اساس حرکت و مطالبات مقام معظم رهبری است اظهار داشت: تلاش ما در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است که به عنوان سیاست‌های 24 گانه در کشور مطرح است.

وی افزود: به نظر بنده و همه کسانی که حوزه مسائل قانون‌گذاری و فعالانی که در عرصه اقتصادی تلاش می‌کنند این اعتماد وجود دارد که کلید برون‌رفت از وضعیت رکود اقتصادی و مشکلات فعلی در کشور عمل و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که در فرمایشات مقام معظم رهبری بارها به آن تأکید شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه براساس رویکردهای مقام معظم رهبری اقداماتی را در سطح کشور و استان انجام داده‌ایم، گفت: در سطح استانی خوشبختانه دو محور را مدنظر است که اولین محور کمک به افزایش زیرساخت‌هایی که می‌تواند در حوزه خدمت‌رسانی به مردم کمک کند.

پورابراهیمی با اشاره به اقداماتی که در حوزه گازرسانی در استان کرمان انجام شده است افزود: امروز 98 درصد از جمعیت استان کرمان از نعمت گاز برخوردار هستند و امیدواریم به زودی باقی‌مانده جمعیت از نعمت گاز برخودار شوند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در دو سال گذشته جشن پایان برق‎رسانی به روستاهای بالای 10 خانوار جمعیت را در استان کرمان داشته‌ایم و در حال حاضر به روستاهای پنج خانوار جمعیت نیز برق‌رسانی انجام می‌شود و در آینده نزدیک پایان برق‌رسانی در استان کرمان اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در حوزه‌های مختلف استان کرمان اقدامات خوبی انجام شده است، تصریح کرد: در روز گذشته با حضور وزیر بهداشت کلنگ بزرگترین بیمارستان در شرق کشور در استان کرمان به زمین خورد که امیدواریم در دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه انجام پروژه بیمارستان باهنر مدت‌ها عقب افتاد که خوشبختانه با بازدید نهایی وزیر بهداشت تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد: بودجه استان کرمان براساس اعتبارات تملک دارایی‌های استان پیگیری شده که متوسط افزایش بودجه در سال 95 نسبت به سال گذشته حدود 40 درصد بوده و 50 درصد افزایش داشته است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: به دلیل محدودیت‌ها و کاهش تصدی‌گری‌ها مسائل اقتصادی باید توسط بخش خصوصی دنبال شود که خوشبختانه اقدامات خوبی دراین حوزه انجام شده است.

وی بیان کرد: در زمینه زیرساخت‌های شهری امروز با حمایت دولت، مجموعه استانداری و تلاش‌های شورای شهر، کرمان به کارگاه بزرگ صنعتی پروژه‌های عمرانی تبدیل شده است.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه فعالیت‌های بزرگ عمرانی در شهر کرمان با اعتبار 800 تا 1000 میلیارد تومان و با 30 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام هستند، بیان کرد: بخشی از این پروژه‌ها تا پایان امسال و بخش دیگری از آن‌ها تا پایان سال 96 به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمینه فعالیت‌های اقتصادی با وجود تحریم‌ها خوشبختانه طرح‌ها متوقف نشدند و با شرایطی که بعد از  برجام به وجود آمد بلکه سرعت هم گرفتند، گفت: ایجاد بزرگ‌ترین مجموعه پتروشیمی جنوب شرق کشور اشتغال بزرگی برای کشور است.

وی با اشاره به اینکه  طرح تولید برق در استان در راستای ایجاد اشتغال و خلق ثروت پیگیری شده که با توافق وزارت نیرو در استان کرمان اجرایی شده است، گفت: طرح تولید برق پنج مگاواتی خانگی به عنوان پایلوت در استان کرمان اجرایی می‎شود که  هر نفر با سرمایه‌گذاری در روستاها و شهرها در این طرح می‌تواند مشارکت کند و در حال حاضر مددجویان کمیته امداد از این طرح استفاده کرده‌اند.

پورابراهیمی با اشاره به فعال شدن معادن غیرفعال که یکی از چالش‌ها بود، گفت: امروز توفیقات خوبی در کمیسیون  اقتصادی انجام شده که با کم‌ترین منابع بیشترین ظرفیت را در استان فعال کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه اقتصاد مقاومتی مهم‌ترین و اصلی‌ترین حوزه اقتصادی در  کشور است، تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی با تمام توان در حمایت از اجرای فعالیت‌های اقتصادی در کنار مسئولان خواهند بود.

انتهای متن/ه

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه