رفتن به بالا
  • Saturday - 27 August 2016 - 11:55
  • کد خبر : ۴۲۱۰۵
13940617000953_PhotoA

لینک کوتاه:
دادستان کرمان خبر داد:

انهدام باند مخوف گروگانگیری در کرمان/ رهایی 13 نفر از چنگال آدم‌ربایان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: یک باند بزرگ 7 نفری گروگانگیری و اخاذی توسط پلیس اطلاعات انتظامی کرمان دستگیر و 13 نفر از افراد گروگان‌گرفته شده از چنگال آدم‌ربایان آزاد شدند. به گزارش هزار نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، دادخدا سالاری از کشف و انهدام باند مخوف گروگانگیری […]

به گزارش هزار نیوز ؛

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: یک باند بزرگ 7 نفری گروگانگیری و اخاذی توسط پلیس اطلاعات انتظامی کرمان دستگیر و 13 نفر از افراد گروگان‌گرفته شده از چنگال آدم‌ربایان آزاد شدند.

به گزارش هزار نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، دادخدا سالاری از کشف و انهدام باند مخوف گروگانگیری و اخاذی خبر داد و اظهار داشت: یک باند بزرگ هفت نفری گروگانگیری و اخاذی پس از چندین ماه کار اطلاعاتی و عملیاتی توسط پلیس اطلاعات انتظامی کرمان دستگیر و 13 نفر از افراد گروگان‌گرفته شده از چنگال آدم‌ربایان آزاد شدند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان بیان کرد: اعضای این باند در چندین شهر فعالیت محرمانه داشته و پس از شناسایی بزه‌دیدگان با پوشیدن لباس‌های نظامی و استفاده از سلاح آنان را دستگیر و با چشم‌بند در جعبه عقب خودروهای خود به منزلی که از قبل در شهر کرمان تهیه کرده بودند منتقل می‌کردند.

سالاری افزود: همچنین آنان را در غل و زنجیر و زدن دستبند و پابند و چشم‌بند در شرایط سخت و غیرقابل تحمل و به صورت گرسنه و تشنه نگهداری و مورد ضرب و شتم شدید و انواع شکنجه‌های غیرانسانی قرار داده و درحالی که صدای ناله آنان بلند می‌شد با خانواده آنان ارتباط برقرار و برای آزادی آنان مبالغ گزافی را مطرح می‌کردند و از این طریق تاکنون میلیاردها ریال از افراد مختلف اخاذی کرده‌اند.

وی اضافه کرد: تاکنون چندین حساب بانکی و میلیاردها ریال وجه نقد موجود در حساب‌های بانکی متعدد، انواع خودروهای مختلف، منازل متعدد، سلاح و البسه نظامی، شوکر، دستبند و پابند که در عملیات‌های مختلف گروگانگیری از آنها استفاده می‌شده از متهمان کشف و توقیف شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این متهمان با اقدامات ضد امنیتی خود جامعه استان کرمان را ناامن کرده، اقدامات و افعال متهمان و قانون‌شکنان از نظر این دادستانی بر اتهام حد محاربه و فساد فی‌الارض قابل تطبیق و بر مبنای این تشخیص از سوی این مرجع مورد تعقیب قرار گرفته و به پرونده آنان به صورت ویژه و در اسرع وقت و طی مراحل قانونی رسیدگی می‌شود.

سالاری افزود: متهمان اتهامات دیگری از قبیل استفاده از البسه نظامی، حمل و نگهداری اسلحه غیرمجاز، گروگانگیری، اخاذی و ضرب و جرح عمدی را در کارنامه مخوف خود دارند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان  ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی فرماندهی انتظامی و پلیس اطلاعات استان کرمان در برخورد قاطع با جرائم خشن و برقراری نظام و امنیت با هشدار به متخلفان نظم و امنیت بیان کرد: در زمینه تامین امنیت مردم و مقابله با ناامنی دستگاه قضائی استان با صلاحیت و اقتدار با مجرمان برخورد قانونی را انجام می‌دهد.

انتهای متن/ه

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه