رفتن به بالا
  • Saturday - 13 August 2016 - 12:49
  • کد خبر : ۴۱۸۱۶
11

لینک کوتاه:

اولین نشریه انگلیسی زبان کرمانی با تکنولوژی واقعیت افزوده منتشر شد

“تتیس” اولین نشریه ی انگلیسی زبان استان کرمان جدید ترین شماره ی خود را با تکنولوژی واقعیت افزوده منتشر کرد. به گزارش هزار نیوز ؛ “تتیس” ، اولین نشریه ی انگلیسی زبان استان کرمان جدید ترین شماره ی خود را با تکنولوژی واقعیت افزوده منتشر کرد. مخاطبان این نشریه می توانند با دانلود نرم افزار لایر […]

به گزارش هزار نیوز ؛

“تتیس” اولین نشریه ی انگلیسی زبان استان کرمان جدید ترین شماره ی خود را با تکنولوژی واقعیت افزوده منتشر کرد.

به گزارش هزار نیوز ؛ “تتیس” ، اولین نشریه ی انگلیسی زبان استان کرمان جدید ترین شماره ی خود را با تکنولوژی واقعیت افزوده منتشر کرد.

مخاطبان این نشریه می توانند با دانلود نرم افزار لایر و با گرفتن دوربین موبایل بر روی عکس های نشریه ؛ از دیدن فیلم های مرتبط با آن شگفت زده شوید.

واقعیت افزوده  Augmented Reality  یک نمای فیزیکی زنده، مستقیم یا غیرمستقیم (و معمولاً در تعامل با کاربر) است، که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌کند. این عناصر بر اساس تولیدات کامپیوتری که از طریق دریافت و پردازش اطلاعات کاربر توسط سنسورهای ورودی مانند صدا، ویدئو، تصاویر گرافیکی یا داده‌های GPS می‌باشد ایجاد می‌شود. واقعیت رایانه‌ای مفهوم کلی واقعیت افزوده‌است. در واقعیت افزوده معمولاً چیزی کم نمی‌شود بلکه فقط اضافه می‌شود. همچنین واقعیت افزوده تا حدودی شبیه به واقعیت مجازی است که توسط یک شبیه ساز، دنیای واقعی را کاملا شبیه سازی می‌کند.

در واقع وجه تمایز بین واقعیت مجازی و واقعیت افزوده این است که در واقعیت مجازی کلیهٔ عناصر درک شده توسط کاربر، ساخته شده توسط کامپیوتر هستند. اما در واقعیت افزوده بخشی از اطلاعاتی را که کاربر درک می‌کند، در دنیای واقعی وجود دارند و بخشی توسط کامپیوتر ساخته شده‌اند.

در واقعیت افزوده، عناصر معمولا به صورت بی‌درنگ نگاشته شده و به طور هوشمند مرتبط با عناصر محیطی می‌باشند، مانند نمایش امتیاز مسابقات ورزشی در زمان پخش از تلویزیون.

با کمک تکنولوژی پیشرفتهٔ واقعیت افزوده (برای مثال افزودن قابلیت بینایی کامپیوتری و تشخیص اشیاء) می‌توان اطلاعات مرتبط با دنیای واقعی پیرامون کاربر را به صورت تعاملی و دیجیتالی به او ارائه کرد. همچنین می‌توان اطلاعات مرتبط با محیط و اشیاء اطراف را بر روی دنیای واقعی نگاشت. ایده اولیه واقعیت افزوده اولین بار در سال ۱۹۹۰ توسط توماس کادل کارمند بوئینگ مطرح شد.

انتهای متن/ه

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه