رفتن به بالا
  • Sunday - 14 August 2016 - 12:29
  • کد خبر : ۴۱۸۵۳
atlyh_hy_khs

لینک کوتاه:
وقتی مسئولین در خوابند،اکران می شود

تراژدی نمایش بدون حجاب زنان و دختران کرمانی در آتلیه های شهر

در سالهای اخیر شاهد نمایش بدون حجاب زنان و دختران کرمانی در آتلیه های شهر هستیم، قبح شکنی که با خواب مسئولین و فراموشی وظایفشان رونق می گیرد و اکران می شود. به گزارش هزار نیوز به نقل از  زنان کویر بی شک جشن ازدواج یکی از خاطره های ماندگار هر زوجی است ، خاطره ای […]

به گزارش هزار نیوز ؛

در سالهای اخیر شاهد نمایش بدون حجاب زنان و دختران کرمانی در آتلیه های شهر هستیم، قبح شکنی که با خواب مسئولین و فراموشی وظایفشان رونق می گیرد و اکران می شود.

به گزارش هزار نیوز به نقل از  زنان کویر بی شک جشن ازدواج یکی از خاطره های ماندگار هر زوجی است ، خاطره ای که شاید تا مدت ها شیرینی اش به کام زوجین می نشیند و برای ماندگاری و جلوه دادن به این مراسم زوجین ، از هیچ کاری آن هم در وسع خود دریغ نمی کنند.

گام اول ،جستجو برای بهترین تالار، آرایشگاه ، شیک ترین لباس های عروس و داماد و از همه مهمتر فیلم برداری و عکاسی است که این شب را ماندگار می کنند و هر آنچه که در توان خود داشتند را در این فیلم به یادگار باقی خواهند گذاشت.

موضوع آتلیه ی فیلم عکس را اگر از منظر هزینه های گزاف آن بخواهیم بررسی کنیم در نتیجه به خالی شدن جیب داماد و قسط های سنگین بعد از عروسی خواهیم رسید، هر چند که در این گزارش به دنبال هزینه ی بالای آتلیه های فیلم و عکس نیستیم اما این خود یک معضل است که در ابتدای هزار راه نرفته ی یک زندگی ظاهر می شود.

نمایش کلیپ های اسپرت در تالارها  یا قبح شکنی در جامعه

در تازه ترین و شاید هم قدیمی ترین خدمات آتلیه ها ، شاهد کلیپ های اسپرتی هستیم که در تالار به نمایش می آیند و دختر و پسر جوان در هر کوی و برزنی از هیچ ژستی دریغ نکرده اند و این میسر نمی شود مگر با کمک یک فیلمبردار حرفه ای آن هم از جنس مرد!!!

جالب است که بارها در تالارها شاهد کلیپ هایی بوده ایم که در خود کلیپ و در یا پشت صحنه های آب و لعاب داده شده ی آن،  عکاسان و فیلمبردارانی از جنس مرد در بیابان، باغ، باشگاه اسب سواری و در کنار ریل قطار در حال ثبت صحنه های ناشایست و غیر اخلاقی اند.

چه با غرور چنین کلیپ هایی به نمایش در می آیند تا بلکه چشم همه ی دختران حاضر در مراسم در آینده نیز به دنبال چنین رفتارهای ضد اخلاقی باشد.

سوال این جا است اگر غیرت داماد به خواب رفته است پس وظیفه ی مسئولین چه می شود؟ در کدام سکانس از وظایف خود به خواب رفته اند که شاهد چنین حرمت شکنی هایی در سطح آتلیه ها هستیم؟

برای پیگیری این موضوع به یکی از آتلیه های کرمان رفتیم و از آنجا که آتلیه های بالای شهر در ارائه ی خدمات بیشتر، دستی توانا و یدی طولانی دارند مورد هدف ما شدند.

اینستا مرجعی برای نمایش کارهای آتلیه داران کرمانی

در بدو ورود همه چیز عادی است، با استقبال گرمی روبرو می شویم و برای مشاهده ی کارهایشان چند آلبوم در اختیارمان قرار می دهند، بدون این که در نظر بگیرند کسی که همراهمان است مرد است اجازه می دهند تا از کارهایشان که عموما تصاویر زنان است را مشاهده کنیم.

صفحه های آلبوم عکس آتلیه را ورق می زنم. تصویر اول را که می بینیم برق از سرم می پرد! خانمی در عکس خودنمایی می کند؛ لباسی به تن دارد که فقط در مجالس زنانه می شود آن را دید.  دومی از آن بدتر. سومی دیگر گویا در سواحل اسپانیا گرفته شده است!

از مسئول آتلیه می پرسم که این عکس ها را در همین استودیوی عکاسی خودتان گرفته اید؟  جواب می دهد بله!،همه ی عکس ها از مشریانمان است که یا از مراسمشان گرفته ایم و یا افرادی مدلینگ شده اند.

در ادامه برای مشاهده ی بیشتر کارهایشان آدرس اینستاگرام خود را می دهد تا شاهد کارهای خارق العاده شان باشیم …

تراژدی نمایش بدون حجاب زنان و دختران کرمانی در آتلیه ها…

 براستی اگر ما نیز مشتری این آتلیه می شدیم آیا چند صباحی دیگر عکس ما بر روی میز و یا در اینستا قرار داده نمی شد ؟ تا بواسطه ی آن مشتریانی جذب شوند؟

در ادامه از شرایط فیلم برداری صحبت کردیم که به نکات جالب توجهی اشاره کرد، دو فیلم عروسی نشانمان داد و بیان داشت که فیلم بردار مردمان بهتر از فیلم بردار خانم است بنابراین فیلمبردار فیلمی را که با کیفیت تر و زیباتر دید ، مرد است.

حال انتخاب با خودتان است اما پیشنهاد من این است که به کیفیت فیلم تان بها دهید.

از او خواستیم تا موضوع را برایمان بیشتر شرح دهد؛ در جواب پاسخ داد: برای گرفتن کلیپ های مورد نظرتان در پارک ، باغ، بیابان، خیابان!!! پیشنهاد می کنم که فیلم بردار مرد را انتخاب کنید…

صحنه فوق تجربه بسیاری از زوج های جوانی است که برای مراسم عروسی خود به یکی از آتلیه های عکاسی مراجعه می کنند. تجربه ای تلخ که امروز بیش از گذشته شاهد آن هستیم.

به دلایل قانونی نمی توانیم به باغ ها نظارت کنیم / در نظارت صنفی قانونی در خصوص فیلم و عکس گرفتن زن از زن و مرد از مرد وجود ندارد

محمد حسین مهرابیان رئیس صنف عکاسان و فیلمبرداران کرمان در گفت و گو با “زنان کویر ” در این رابطه گفت: در هیچ آتلیه ای در کرمان مردان از زنان عکس نمی گیرند؛ جزو قوانین است که زنان باید از عروس عکس بگیرند چنین اتفاقی در کرمان نیست البته شاید استثا این اتفاق افتاده باشد.

وی در ادامه بیان داشت: در تالارها هرگز مردان از مجالس زنانه فیلم نمی گیرند اگر شما موردی را دیدید بهتر است که به ما گزارش شود تا به دنبال دلایل این اتفاق باشیم.

مهرابیان در خصوص فیلمبرداری توسط فیلم بردار مرد در خارج از آتلیه و باغ ها اظهار داشت:  کارهای خلاف انجام می شود و معلوم نیست چه کسی فیلم برداری می کند ،این موضوع  به ما ربطی ندارد حتی اماکن هم می گوید من نمی توانم به باغ ها ورود پیدا کنم.

رئیس صنف عکاسان و فیلمبرداران کرمان  ادامه داد: به دلایل قانونی نمی توانیم به باغ ها نظارت کنیم و در این حیطه ورود پیدا کنیم شاید در آینده قانونی تصویب شود تا به کمکمان بیایید .

وی خاطر نشان کرد: : قانونی در نظارت صنفی در خصوص فیلم و عکس گرفتن زن از زن و مرد از مرد وجود ندارد بلکه این یک عرف است و ما در یک کشور مسلمان و اسلامی هستیم نمی توانیم بپذیریم که حرمت ها شکسته شود.

انتهای متن/ه

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه