رفتن به بالا
  • Sunday - 14 August 2016 - 10:46
  • کد خبر : ۴۱۸۱۹
41

لینک کوتاه:

تلاش شش ساعته برای نجات از کوه های لاله زار بردسیر

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان گفت: پس از ۶ ساعت عملیات جستجو و نجات در مناطق کوهستانی و صعب العبور کوه های لاله زار شهرستان بردسیر نیروهای امدادی موفق شدند کوهنورد گم شده را پیدا و نجات دهند. به گزارش هزار نیوز از بردسیر ؛ حسین سام زاده رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان گفت: پس از ۶ ساعت عملیات جستجو و نجات در مناطق کوهستانی و صعب العبور کوه های لاله زار شهرستان بردسیر نیروهای امدادی موفق شدند کوهنورد گم شده را پیدا و نجات دهند.

به گزارش هزار نیوز از بردسیر ؛ حسین سام زاده رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان اعلام کرد: در پی تماس تلفنی مبنی بر گم شدن یک کوهنورد زن در کوه های لاله زار شهرستان بردسیر از توابع استان کرمان و با توجه به پیگیری و جستجوی همراهان فرد گم شده و نداشتن دسترسی به شخص، بعد از سه ساعت تلاش ، سرانجام ساعت 22 جمعه 22 مرداد با کشیک پایگاه امداد و نجات کوهستان صاحب الزمان(عج) شهرستان کرمان تماس گرفتند و درخواست کمک شده است.

وی بیان کرد: بلافاصله یک تیم عملیاتی شامل 6 نجاتگر و یک دستگاه خودرو آمبولانس به محل مورد نظر اعزام و مشخص شد پنج نفر کوهنورد متشکل از سه نفر خانم و 2 نفر آقا اقدام به کوهنوردی در منطقه صخره ای کوه لاله زار کرده اند که یک نفر از آنان با تغییر مسیر، از سایر همراهانش جدا شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان استان کرمان گفت: این کوهنورد در منطقه صخره ای کوه لاله زار که محلی بسیار سخت و صعب العبور است، گیر کرده بود و پس از ۶ ساعت عملیات جستجو و نجات در مناطق کوهستانی و صعب العبور، نیروهای امدادی موفق شدند بامداد امروز (شنبه) این کوهنورد را پیدا و نجات دهند.

وی با تاکید بر این که این کوهنورد خانم هیچ گونه آسیبی ندیده بود گفت: از افرادی که آشنایی با منطقه و کوهستان ندارند درخواست می شود اگر به ورزش کوهنوردی علاقه مند هستند با افراد وارد و آشنا به این ورزش تفریحی بپردازند و شماره های ضروری پلیس، جمعیت هلال احمر و اورژانس را همراه خود داشته باشند.

 

انتهای متن/منبع:روابط عمومی هلال احمر

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه