رفتن به بالا
  • Saturday - 13 August 2016 - 11:06
  • کد خبر : ۴۱۷۷۴
انتخابات+مجلس

لینک کوتاه:
یادداشت/

جنبش های احساسی تعیین کننده انتخابات شوراها

آیا جنبش های احساسی که نقاط خاص روح و روان مردمی را تحت تاثیر قرار می دهد ، می توانند تعیین کننده ی انتخابات شوراها در شهرهای کوچک باشند. به گزارش هزار نیوز ؛ چندگاهی است که در نزدیکی انتخابات های حساس و مهم و شهرستانی ؛ جنبش هایی پا به عرصه ی حضور می […]

به گزارش هزار نیوز ؛

آیا جنبش های احساسی که نقاط خاص روح و روان مردمی را تحت تاثیر قرار می دهد ، می توانند تعیین کننده ی انتخابات شوراها در شهرهای کوچک باشند.

به گزارش هزار نیوز ؛ چندگاهی است که در نزدیکی انتخابات های حساس و مهم و شهرستانی ؛ جنبش هایی پا به عرصه ی حضور می گذارند که با استفاده از احساسات مردمی و دست گذاشتن بر روی نقاط خاصی از روح و روان مردم بر روی آنان تاثیر می گذارند تا بتوانند نتیجه ی انتخابات را به سود خود رقم بزنند.

این جنبش ها تلاش می کنند که با استفاده از عقلگرایی و ارائه ی اسناد و مدارک احساسات مردمی را به گونه ای تحریک کنند که آنان را تنها راه نجات جامعه بدانند و بتوانند نظر عده ی زیادی از مردم را با ایجاد موج های روانی و احساسی به خود جلب کنند.

جذب و حمایت خواص در اینگونه جنبش ها ، یکی از اهداف اصلی است و چون اگر ایده و تفکرات جنبش ها از زبان خواص برای مردم عامه بیان شود ؛ تاثیر پذیری بیشتری خواهد داشت و می توان تعداد بیشتری را جذب کرد.

این جنبش ها می توانند با بیان اهداف مهم خود و نقد عملکردها و بیان کمی ها و کاستی ها به راحتی موجی مردمی در حمایت از خود ایجاد کرده و بتوانند نتیجه ی انتخابات را به سود خود رقم بزنند ؛ اما یک آسیب جدی و یک خطر بزرگ برای این گونه جنبش ها وجود دارد.

آسیب این جنبش ها ، فساد و اختلافات از درون است که منجر به دور شدن از اهداف و در نهایت کم شدن جایگاه مردمی و انحلال را در پی خواهد داشت و خطر بزرگ برای آنان عملی نشدن وعده هاست ؛ وعده هایی که گاها برای تحریک احساسات و جذب مردمی زده می شوند و در پی آنان هیچ گونه ضمانت و امکان اجرایی ای وجود ندارد.

اگر این جنبش ها در انتخابات پیروز شوند و در ادامه نتوانند وعده های خود را عملی کنند ؛ قطعا ضربه ی بزرگی به نیروهای اصلی خود و  خواص حامی این جنبش ها وارد خواهند کرد که در این صورت است که جناح رقیب به راحتی در انتخابات بعدی پیروز خواهد شد.

این روزها و در آستانه ی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها ؛ این جنبش ها دست مایه ی افرادی شده است ؛ که می خواهند با قرار دادن خود درون این جریان ها به سر منزل مقصود خود که همانا نماینده شدن است ، برسند . این افراد در بسیاری موارد حتی با تفکرات جنبش ها مخالفند اما برای رسیدن به اهداف خود ، هواخواه سفت و سخت این جنبش ها می شوند.

این افراد که رفتاری منافق گونه دارند و در تمامی دوران تاریخ وجود داشتند و منفور جوامع بشری بوده اند ؛ در بسیاری موارد متاسفانه به هدف خود می رسند و پس از مدت کوتاهی از اتمام انتخابات رنگ عوض کرده و به کارهای مورد نظر خود مشغول می شوند.

ادامه دارد…

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه