رفتن به بالا
  • Saturday - 13 August 2016 - 12:35
  • کد خبر : ۴۱۷۹۸
JamNewsImage00340289

لینک کوتاه:

حاشیه حضور ظریف در نماز جمعه آنکارا

محمد جواد ظریف و هیئت همراه در سفر به آنکارا پس از ملاقات با چاووش اغلو وزیر امور خارجه ترکیه و حضور در کنفرانس خبری، برای شرکت در نماز جمعه عازم محل برگزاری نماز در مسجد ملت شهر آنکارا شده و مورد استقبال رئیس جمهور، نخست وزیر ترکیه و نماز گزاران حاضر در صحن مسجد […]

به گزارش هزار نیوز ؛
محمد جواد ظریف و هیئت همراه در سفر به آنکارا پس از ملاقات با چاووش اغلو وزیر امور خارجه ترکیه و حضور در کنفرانس خبری، برای شرکت در نماز جمعه عازم محل برگزاری نماز در مسجد ملت شهر آنکارا شده و مورد استقبال رئیس جمهور، نخست وزیر ترکیه و نماز گزاران حاضر در صحن مسجد ملت قرار گرفتند.
 به گزارش هزار نیوز ؛ محمد جواد ظریف و هیئت همراه در سفر به آنکارا پس از ملاقات با چاووش اغلو وزیر امور خارجه ترکیه و حضور در کنفرانس خبری، برای شرکت در نماز جمعه عازم محل برگزاری نماز در مسجد ملت شهر آنکارا شده و مورد استقبال رئیس جمهور، نخست وزیر ترکیه و نماز گزاران حاضر در صحن مسجد ملت قرار گرفتند.

 

در نماز جمعه این هفته آنکار رجب طیب اروغان رییس جمهور بین علی ییلدریم نخست وزیر ترکیه ومحمد جواد ظریف وزیر امور خارجه به همراه همتای ترک خود مولود چاووش اغلو در صفی واحد نماز وحدت بخش جمعه این هفته را اقامه کردند.

 

در پایان نماز، رئیس جمهور ترکیه پشت تریبون مسجد رفت و اظهار داشت: امروز جناب دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران مهمان ماست که پس از این اعلام، مردم نمازگزار با گفتن الله اکبر از وزیرامور خارجه کشورمان استقبال کردند.

 

پس از پایان نماز جمعه وزیر امور خارجه به همراه ریاست جمهور ونخست وزیر ترکیه عازم کاخ ریاست جمهوری شدند.

 

پس از آن هم وزیر امور خارجه کشورمان در دیداری با اردوغان پیرامون مسایل دوجانبه ، منطقه ای و بین المللی گفت و گو کردند و این ملاقات در فضایی صمیمانه پایان یافت.

 

این اولین دیدار یک مقام عالی رتبه ایران از ترکیه پس از کودتای نافرجام 15 جولای است.

 

انتهای متن/منبع:صدا و سیما

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه