رفتن به بالا
  • Sunday - 21 August 2016 - 10:18
  • کد خبر : ۴۱۹۹۰
139505121103087428270494 (1)

لینک کوتاه:
مدیر حج و زیارت استان کرمان:

روادید برای زائران اربعین در کرمان صادر می‌شود

مدیر حج و زیارت استان کرمان با تأکید بر ثبت‌نام زائران اربعین در سامانه گفت: در سال گذشته برای ۳۸ هزار زائر اربعین در استان کرمان ویزا صادر شده است. به گزارش هزار نیوز ؛  حجت الاسلام روح الله صاحبی در جلسه کارگروه یاوران معنوی اربعین حسینی استان کرمان اظهار داشت: علاقمندان به مکتب تشیع روز […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مدیر حج و زیارت استان کرمان با تأکید بر ثبت‌نام زائران اربعین در سامانه گفت: در سال گذشته برای ۳۸ هزار زائر اربعین در استان کرمان ویزا صادر شده است.

به گزارش هزار نیوز ؛  حجت الاسلام روح الله صاحبی در جلسه کارگروه یاوران معنوی اربعین حسینی استان کرمان اظهار داشت: علاقمندان به مکتب تشیع روز به روز در حال افزایش هستند.

وی با اشاره به اینکه عشق و علاقه مردم به امام حسین (ع) در برنامه‌های ما نمی‌گنجد گفت: مراسم پیاده‌روی اربعین یک نماد بزرگ برای تشیع است و باید با برنامه‌ریزی بر شکوه آن بیافزائیم.

مدیر حج و زیارت استان کرمان با بیان اینکه عشق به اهل بیت (ع) بخشنامه‌ای و دستوری نیست افزود: کار ما ساماندهی و جلوگیری از موازی کاری است و هرکس هر چه می‌تواند در حد عشق و علاقه خود به اهل بیت (ع) در این کارگروه همت کند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته برای 38 هزار زائر در کرمان روادید صادر شده است خاطرنشان کرد: حدود 12 هزار ویزا مربوط به زائران استان‌های همجوار بوده و مابقی زائران کرمانی بودند.

صاحبی با بیان اینکه امسال هم با حضور هیئت عراقی صدور ویزا در کرمان انجام می‌شود گفت: سامانه سما یک سامانه پایه است و زمان صدور ویزا برای زائرینی که ثبت‌نام می‌کنند به آنها اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دریافت مبلغ صدور ویزا که به شکل دلار انجام می‌شد و یک مشکل بود امسال برطرف شده افزود: این مبلغ امسال به شکل ریالی هم از زائران دریافت می‌شود.

مدیر حج و زیارت استان کرمان عنوان کرد: این مبلغ مجموع هزینه صدور روادید، خدمات بیمه‌ای و هلال احمر و پزشکی است و با دریافت به صورت ریالی از ایجاد بازار سیاه جلوگیری می‌شود.

وی از سفر زیارتی عتبات عالیات توسط آزادبرها هشدار داد و گفت: هر گونه عواقب اینگونه سفرها بر عهده خود زایر است و سفر زائزان باید به شکل ضابطه‌مند و توسط حج و زیارت انجام شود.

در این جلسه حجت‌الاسلام سازندگی مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری حج و زیارت کرمان گفت: این حضور میلیونی مردم در مراسم اربعین مقدمات ظهور را فراهم می کند.

وی با بیان اینکه از هرگونه فداکاری و تلاش برای خدمت به زائران نباید عقب بمانیم افزود: این مراسم سال به سال در حال توسعه است و به یک ابر رویداد اسلامی تبدیل شده است.

این مسئول تصریح کرد: تمام جوامع بشری تشنه حق و عدالتند و حضرت اباعبدالله الحسین (ع) کشتی نجات مربوط به همه زمان‌ها است.

انتهای متن/ه

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه