رفتن به بالا
  • Sunday - 28 August 2016 - 10:14
  • کد خبر : ۴۲۱۱۸
IMG06533691

لینک کوتاه:
عضو کمیسیون انرژی مجلس:

قراردادهای فعلی نفت ضد منافع ملی است

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: معتقدم از اصل موضوع IPC در دنیای رقابت نباید گذشت اما قراردادی که منافع ملی را در صدر اولویت خود قرار دهد. در حال حاضر این قراردادها دارای اشکالاتی است. به گزارش هزار نیوز ؛ محمد خالدی عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت و گویی  با اشاره به قراردادهای نفتی جدید، […]

به گزارش هزار نیوز ؛

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: معتقدم از اصل موضوع IPC در دنیای رقابت نباید گذشت اما قراردادی که منافع ملی را در صدر اولویت خود قرار دهد. در حال حاضر این قراردادها دارای اشکالاتی است.

به گزارش هزار نیوز ؛ محمد خالدی عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت و گویی  با اشاره به قراردادهای نفتی جدید، با طرح این پرسش که چرا جلسه بررسی قراردادهای نفتی در خانه ملت به صورت غیرعلنی برگزار شد، اظهار داشت: نمایندگان برگزیدگان ملت هستند؛ اطلاع داشتن آنها از یک موضوع به معنای مطلع بودن ملت از آن موضوع است.

 

وی با بیان اینکه قراردادهای IPC  به یک کنکاش محققانه و علمی نیاز دارد، افزود: قراردادهای نفتی جدید مسائل مهمی را در برمی‌گیرد؛ چراکه نوع جدیدی از قراردادهای مشارکتی بوده و برای اولین بار  در کشور قرار است اجرایی شود.

 

خالدی تاکید کرد: باید با یک نیم نگاه تمام مسائل مربوط به این قراردادها را بند به بند و واژه به واژه بررسی کنیم.

 

عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه دولت و مجلس مانع اصلی خود بر سر راه این قراردادها را محتوای آنها می‌بینند، تصریح کرد: تا زمانی که این محتوا اصلاح نشده، نباید این قراردادها اجرایی شوند.

 

وی بیان داشت: تامین منافع ملی در صدر خواسته دولت و مجلس است این در حالی است که در محتوای قراردادهای نفتی جدید منافع مملکت  لحاظ نشده است. معتقدم از اصل موضوع IPC  در دنیای رقابت نباید گذشت اما قراردادی که منافع ملی را در صدر اولویت  خود قرار دهد. در حال حاضر این قراردادها دارای اشکالاتی است.

 

خالدی در پایان خاطرنشان کرد: معتقدیم برخی از بندهای 15 گانه نامه مقام معظم رهبری پیرامون قراردادهای نفتی جدید در IPC  رعایت نشده است.

 

انتهای متن/منبع:خبرگزاری دانشجو

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه