رفتن به بالا
  • Tuesday - 9 August 2016 - 10:42
  • کد خبر : ۴۱۶۶۸
82180154-70922219

لینک کوتاه:
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد:

مرمت باغ شاهزاده ماهان آغاز شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: عملیات مرمتی باغ شاهزاده ماهان شامل سر در ورودی و کف سازی این بنای تاریخی آغاز شد.  به گزارش  هزار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان محمود وفایی افزود: در این طرح مرمت و ساماندهی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: عملیات مرمتی باغ شاهزاده ماهان شامل سر در ورودی و کف سازی این بنای تاریخی آغاز شد. 

به گزارش  هزار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان محمود وفایی افزود: در این طرح مرمت و ساماندهی سر در ورودی و کف سازی این باغ تاریخی انجام می شود.
وی بیان کرد: باغ شاهزاده ماهان یکی از بزرگترین و زیباترین باغ های تاریخی و ایرانی محسوب می شود که هر سال به ویژه در فصل بهار و تابستان شاهد بازدید شمار زیادی از گردشگران نقاط مختلف کشور و جهان از آن هستیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: یکی از دلایلی که گردشگران این باغ دیدنی را برای تماشا انتخاب می کنند، واقع شدن آن در مسیر کرمان – بم است که این محل را برای احداث یک باغ تاریخی، مناسب ساخته است.
وی با اشاره به اینکه باغ شاهزاده ماهان ضوابط یک باغ ایرانی را دارا است بیان کرد: این باغ یکی از 9 باغ ایرانی است که سال ۱۳۹۰ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.
وفایی از آسیب شناسی بافت تاریخی شهر جوپار در مجاورت شهر ماهان خبر داد و گفت: بزودی پروژه های مشترکی با همکاری شهرداری این شهر آغاز می شود که مرمت و بازسازی بافت تاریخی در اولویت خواهد بود.
باغ شاهزاده یا باغ شازده در شهر ماهان و دامنه کوه های تیگران قرار دارد و یکی از باغ های اواخر دوره قاجاریه ایران محسوب می شود.
شهر ییلاقی جوپار نیز با مناظر بدیع و زیبا در فاصله 30 کیلومتری جنوب کرمان واقع است و باغ های بسیار دیدنی دارد و زیارت امامزاده حسین (ع) هر سال باعث مسافرت تعداد زیادی زائر به این شهر می شود.
ارگ بم، باغ شاهزاده ماهان، روستای صخره ای میمند، قنوات و کویر لوت پنج اثر استان کرمان در فهرست میراث جهانی هستند.
انتهای متن/ه
انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه