رفتن به بالا
  • Saturday - 13 August 2016 - 10:21
  • کد خبر : ۴۱۷۵۹
IMG08535492

لینک کوتاه:
انگشتر هدیه رهبرانقلاب به رستمی کار خود را کرد؛

نخستین مدال طلای ایران بر گردن ملی‌پوش کرمانشاهی/رستمی: نمی‌گذاریم خون شهدا پایمال شود+ عکس

کیانوش رستمی وزنه بردار کشورمان با مجموع ۳۹۶ کیلوگرم و شکستن رکورد المپیک مدال طلای وزن ۸۵ کیلوگرم وزنه برداری را به دست آورد. به گزارش هزار نیوز ؛  کیانوش رستمی وزنه بردار وزن 85 کیلوگرم کشورمان موفق شد با مجموع 396 کیلوگرم و شکستن رکورد المپیک مدال طلای وزن 85 کیلوگرم وزنه برداری را به […]

به گزارش هزار نیوز ؛

کیانوش رستمی وزنه بردار کشورمان با مجموع ۳۹۶ کیلوگرم و شکستن رکورد المپیک مدال طلای وزن ۸۵ کیلوگرم وزنه برداری را به دست آورد.

به گزارش هزار نیوز ؛  کیانوش رستمی وزنه بردار وزن 85 کیلوگرم کشورمان موفق شد با مجموع 396 کیلوگرم و شکستن رکورد المپیک مدال طلای وزن 85 کیلوگرم وزنه برداری را به دست آورد. رستمی نخستین نماینده کاروان 5 نفره وزنه‌برداری کشورمان از ساعت 2:30 بامداد امروز روی تخته المپیک رفت و با 10 وزنه‌بردار به رقابت پرداخت که در پایان با مهار مجموع 396 کیلوگرم به مقام قهرمانی رسید و نخستین مدال کاروان المپیکی ایران را به دست آورد.

حرکت یک‌ضرب:

کیانوش رستمی در  یک‌ضرب ابتدا  موفق شد وزنه 174 کیلوگرمی را  مهار کند و پس از آن وزنه 179 کیلوگرمی را بالای سر برد تا صدرنشین حرکت یک ضرب شود.
وی برای حرکت سوم وزنه 182 کیلوگرمی را انتخاب کرد تا فاصله خود را با حریفان بیشتر کند که موفق به مهار این وزنه نشد تا با همان وزنه 179 کیلوگرم به کار خود در حرکت یکضرب پایان دهد.
وزنه بردار چینی و قزاقستانی در یک ضرب با 178 و 175 دوم و سوم شدند.

حرکت دوضرب:

رستمی برای نخستین حرکت دوضرب خود وزنه 215 کیلوگرمی را درخواست کرد اما در حالی‌که این وزنه را بالای سینه کشیده بود موفق به مهار این وزنه نشد تا کار برای جوان 25 ساله ایرانی سخت تر شود.

اما کیانوش در حرکت دوم ، همین وزنه را بالای سر برد تا مدالش قطعی شود و برای بدست آوردن مدال طلا در آخرین حرکت دوضرب وزنه 218 کیلوگرمی را بالای سر برد تا رکورد المپیک را از سال  2000 سیدنی با یک یک کیلوگرم ارتقا دهد و به نام خود ثبت کند. او همچنین در رقابت نزدیک با وزنه بردار چینی که وزنه 217 کیلوگرم دوضرب را به زیرکی و پس از 2 بار انداختن وزنه 210 کیلوگرمی بالای سر برد، موفق بود.

پس از رستمی ، تائو تیان از چین با مجموع 395 و گابریل سینک رانیان از رومانی با 390 دوم و سوم شدند.

 

گفتنی است  رهبر انقلاب در سال 94 در حاشیه دیدار با ورزشکاران یک انگشتر به کیانوش رستمی، قهرمان وزنه‌برداری المپیک اهدا کرد.

 

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه