رفتن به بالا
  • Saturday - 27 August 2016 - 10:21
  • کد خبر : ۴۲۰۵۹
13940611000666_PhotoA

لینک کوتاه:
معاون سازمان میراث فرهنگی:

کرمان بیشترین اثر ثبت جهانی را دارد

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: بیشترین اثر ثبت جهانی را در استان کرمان داریم. به گزارش هزار نیوز ؛ محمد حسن طالبیان در آیین جشن نصب لوح ثبت جهانی کویر اظهار داشت: استاندار کرمان، همکاران وی، مردم شهداد، جوپار، بم و بروات برای ثبت جهانی کویر لوت و قنات‌ها تلاش زیادی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: بیشترین اثر ثبت جهانی را در استان کرمان داریم.

به گزارش هزار نیوز ؛ محمد حسن طالبیان در آیین جشن نصب لوح ثبت جهانی کویر اظهار داشت: استاندار کرمان، همکاران وی، مردم شهداد، جوپار، بم و بروات برای ثبت جهانی کویر لوت و قنات‌ها تلاش زیادی انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین اثر ثبت جهانی را در استان کرمان داریم، ابراز داشت: نیاکان ما در استان کرمان بسیار سخت‌کوش بوده‌اند و در تمدن‌سازی جهانی سهم عظیمی دارند و همه ما ایرانیان به این استان افتخار می‌کنیم.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اضافه کرد: سه اثر قنات ایرانی در جوپار، بم و بروات در استان کرمان به همراه هشت قنات دیگر به ثبت جهانی رسیده‌اند.

طالبیان افزود: قنات، سه هزار سال موجودیت، مدنیت و ماندگاری آبادی‌های ایران را مدیون خود ساخته و بیشترین خدمت را به امنیت غذایی ایران تقدیم کرده و نام ایرانی را در صنعت آب بلندآوازه داشته است.

وی عنوان کرد: 37 هزار قنات از مجموع 120 هزار قنات ایرانی همچنان ساقی دشت‌های این سرزمین هستند.

طالبیان با اشاره به ثبت جهانی بیایان لوت اضافه کرد: بیابان لوت در آغوش استان‌های کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان آرمیده و 10 درصد مساحت ایران را به خود اختصاص داده است.

انتهای متن/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه