رفتن به بالا
  • Tuesday - 23 August 2016 - 13:11
  • کد خبر : ۴۲۰۳۱
13931119000693_PhotoA

لینک کوتاه:
رئیس کل دادگستری استان کرمان:

20 تن کالای قاچاق به ارزش 3 میلیارد ریال در کرمان معدوم شد

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: امروز 20 تن کالای قاچاق به ارزش 3 میلیارد ریال در کرمان امحا شد.  به گزارش هزار نیوز ؛ یدالله موحد در حاشیه انهدام 20 تن کالای قاچاق در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز 20 تن کالای قاچاق به ارزش 3 میلیارد ریال امحا شد. رئیس کل دادگستری استان کرمان […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: امروز 20 تن کالای قاچاق به ارزش 3 میلیارد ریال در کرمان امحا شد.

 به گزارش هزار نیوز ؛ یدالله موحد در حاشیه انهدام 20 تن کالای قاچاق در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز 20 تن کالای قاچاق به ارزش 3 میلیارد ریال امحا شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: کالاهای قاچاقی که غیرقابل مصرف و استفاده باشند، طبق حکم قضایی باید معدوم شوند و این کالاها که امروز معدوم شدند جزو همین موارد هستند.

موحد بیان داشت: اخیرا 50 تن کالای قاچاق که شامل البسه و کفش در شهرستان سیرجان کشف شده در دست بررسی است و به زودی تعیین تکلیف می‌شود و ارزش ریالی این محموله 120 میلیارد ریال است که با تلاش همه ارکان‌های مربوطه به ویژه نیروی انتظامی توانستند این محوله را شناسایی و کشف کنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: ضرورت دارد، کالای قاچاق وارد عرصه بازار کشور نشود، زیرا اقتصاد مقاومتی این اقتضا را دارد که ما از تولیدات داخلی حمایت کنیم و بتوانیم، چرخه اشتغال و تولید داخلی را مورد حمایت قرار دهیم و یکی از راه‌کارهای اصلی اقتصاد مقاومتی و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبارزه قاطع و جدی با کالای قاچاق است.

وی گفت: به آتش کشیدن کالاهای قاچاق نمادی است، برای فرهنگ‌سازی و مقابله با مصرف کالای خارجی که مشابه آن را در کشور تولید می‌شود و تا از این طریق بتوانیم به بحث اقتصاد کشور کمک کنیم.

موحد بیان داشت: این کالاها در مراحل مختلف کشف و بعد از تعیین تکلیف شدن قانونی امحا شدند و این کالاها شامل مواد آرایشی، آشامیدنی، البسه، کفش و … است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه کالاهای غیر مصرفی که وارد کشور می‌شود، طبق قانون باید امها شوند، عنوان کرد: در زمینه کالاهای قابل مصرف حتماً یک سیاست‌گذاری‌هایی در کشور صورت می‌گیرد و طبق تصمیمات کلان کشوری به آن عمل می‌شود.

وی بیان کرد: بخشی از رسیدگی به پرونده‌های کالای قاچاق به عهده تعزیرات حکومتی است و مواردی که به صورت عمده و سازمان یافته که مستلزم مجازات حبس هستند در اختیار دادگستری و دادگاه انقلاب قرار می‌گیرد.

موحد ادامه داد: کالای قاچاقی که کشف می‌شود بعد از اینکه تعیین تکلیف شد در اختیار سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی قرار می‌گیرد و طبق قوانین و مقررات و منویات مقام معظم رهبری به آن عمل می‌شود.

انتهای متن/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه