رفتن به بالا
  • Monday - 15 August 2016 - 09:40
  • کد خبر : ۴۱۸۶۰
13941220000498_PhotoA

لینک کوتاه:
سرپرست جدید دانشگاه پیام‌نور کرمان:

27 هزار نفر در واحدهای دانشگاه‌ پیام‌نور کرمان تحصیل می‌کنند

سرپرست دانشگاه پیام‌نور استان کرمان گفت: در حال حاضر 27 هزار و 252 نفر دانشجو در واحدهای مختلف دانشگاه پیام‌نور استان کرمان در حال تحصیل هستند.  به گزارش هزار نیوز ؛ فاطمه معین‌الدین ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: دانشگاه پیام‌نور با توجه به گستردگی آن در سطح استان کرمان، آمادگی پذیرش دانشجو در رشته‌های […]

به گزارش هزار نیوز ؛

سرپرست دانشگاه پیام‌نور استان کرمان گفت: در حال حاضر 27 هزار و 252 نفر دانشجو در واحدهای مختلف دانشگاه پیام‌نور استان کرمان در حال تحصیل هستند.

 به گزارش هزار نیوز ؛ فاطمه معین‌الدین ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: دانشگاه پیام‌نور با توجه به گستردگی آن در سطح استان کرمان، آمادگی پذیرش دانشجو در رشته‌های مختلف در تمام نقاط استان را دارد.

وی افزود: افرادی که تمایل دارند در رشته‌های مورد علاقه خود تحصیل کنند اما این رشته‌ها در دانشگاه‌های شهرهایشان وجود ندارد می‌توانند از طریق آموزش مجازی دانشگاه تحصیل کنند.

معین‌الدینی عنوان کرد: دانشگاه پیام‌نور از 23 تا 28 مردادماه سال جاری ثبت‌نام از متقاضیان در رشته‌های بدون آزمون و از طریق سوابق تحصیلی انجام می‌دهد و افراد متقاضی می‌توانند با ثبت‌نام در  سامانه سازمان سنجش در رشته مورد علاقه خود شرکت کنند و از اول مهرماه مشغول به تحصیل شوند.

وی بیان داشت: پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی کشور است و مدرک این دانشگاه رسمی و از طریق وزارت علوم تحقیقات و فناوری صادر می‌شود.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان کرمان تصریح کرد: بیشترین گستردگی را از لحاظ دانشگاه‌های اقماری دانشگاه پیام نور در سطح استان کرمان دارد و 30 واحد مرکز پیام نور در سطح استان داریم.

معین‌الدینی عنوان کرد: در حال حاضر در سطح استان کرمان بیش از 100 رشته و گرایش در مقطع کارشناسی، 23 رشته و گرایش در مقطع کارشناسی ارشد و یک رشته شیمی تجزیه در مقطع دکتری دانشگاه‌های پیام نور داریم.

وی بیان داشت: پیگیر اخذ 13 گرایش رشته در مقطع کارشناسی ارشد، دو رشته در کارشناسی از سازمان مرکزی و سنجش هستیم و بنا به درخواست‌های که وجود دارد به دنبال احیای 27 رشته گرایش که در گذشته وجود داشته اما به دلایلی تعطیل شده هستیم.

معین‌الدینی با اشاره به اینکه امکان تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه پیام نور فراهم است، گفت: در میان دانشگاه‌هایی که از دانشجویان شهریه اخذ می‌کنند دانشگاه پیام نور کمترین میزان شهریه را دریافت می‌کند و همین شهریه کم هم برای دانشجویانی که توانی پرداخت ندارند را تا قبل از آغاز امتحانات ترم تقسیط می‌شود.

وی افزود: دانشجویان اگر از مرکز و واحدی به مرکز و واحد دیگری پیام نور منتقل یا مهمان شوند شهریه آنها حدود دو برابر افزایش پیدا می‌کرد اما در حال حاضر این میزان تا 50 درصد کاهش پیدا کرده و تفاوت چندانی از لحاظ شهریه با مرکز واحد خودشان نمی‌کند.

معین‌الدینی تصریح کرد: آزمون‌های پایان ترم دانشجویان پیام نور همزمان و با سوالات یکسان در سراسر کشور برگزار می‌شود که اخیرا حدود 30 درصد امتحانات پایان ترم ما در استان کرمان به صورت آنلاین برگزار می‌شود و دانشجو می‌تواند در کمتر از یک دقیقه نمره خود را مشاهده کنند.

وی عنوان کرد: کلاس‌های منظم با حضور اساتید برجسته برای دانشجویان داریم که برگزار می‌شوند و همچنین کامل‌ترین کارگاه‌های آموزشی و آزمایشگاهی را برای رشته‌های که دروس عملی و کارگاهی دارند فراهم کرده‌ایم.

معین‌الدینی بیان داشت: در سطح استان کرمان در حال حاضر 27 هزار و 252 نفر دانشجو در حال تحصیل داریم که 18 هزار و 478 نفر از این تعداد دانشجویان زن، 8 هزار و 774 نفر دانشجویان مرد هستند.

وی گفت: 26 هزار و 288 نفر در مقطع کارشناسی که 14 نفر از این افراد در مقطع کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد جمعا 953 نفر و 11 نفر در دوره دکتری در دانشگاه‌های پیام نور استان کرمان مشغول به تحصیل هستند.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان کرمان ادامه داد: در حال حاضر در سطح استان کرمان 162 نفر عضو هیئت علمی، 113 نفر مربی، 43 نفر استادیار و 5 نفر دانشیار و یک نفر استاد تمام داریم و امیدواریم با تلاش همکاران در زمینه پژوهش و فرهنگی، هرم اساتید اصلاح شود به طرف بالا تغییر کند.

معین‌الدینی افزود: 2 هزار و 878 مدرس مدعو برای تدریس در دانشگاه‌های پیام نور سراسر استان کرمان جذب کرده‌ایم.

وی عنوان کرد: کلینیک کارآفرینی و مشاوره دانشگاه پیام نور در سطح 6 مرکز رفسنجان، جیرفت، کرمان، زرند، سیرجان و بافت در حال فعالیت هستند و مرکز رشد خود را مجهز و راه‌اندازی کردیم و با پارک فناوری کرمان تفاهمنامه همکاری امضا کرده‌ایم.

معین‌الدینی یادآور شد: در حال حاضر دو شرکت ثبت شده و فعال دانش‌بنیان داریم و از این نظر در بین دانشگاه‌های پیام نور کشور رتبه اول را کسب کرده‌ایم.

انتهای متن/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه